Kültür Temel Liseleri’nden büyük başarı

Kültür Temel Liseleri’nden büyük başarı

YGS Matematik testinde Türkiye ortalamasından yüzde 68 daha fazlasını yapan Kültür Temel Liseleri öğrencilerinin yüzde 98,4’ü de 180 puanlık YGS barajını geçmeyi başardı.

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Kültür Temel Liseleri, 2016 YGS'de Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir başarı elde ettiklerini açıkladı. YGS Matematik testinde Türkiye ortalamasından yüzde 68 daha fazlasını yapan Kültür Temel Liseleri öğrencilerinin yüzde 98,4’ü de 180 puanlık YGS barajını geçmeyi başardı.

BAŞARIMIZI SINAV BAŞARISIYLA PERÇİNLEDİK

İlk defa temel liselerin YGS sınavına girdiğini hatırlatan Genel Müdür Ahmet Sait Yurtseven, "Kültür Temel Liseleri olarak sektörün en başarılı okulları arasındaki yerimizi, sınav başarısı ile perçinledik" dedi. Süreç uzun soluklu temel liselerin tam anlamıyla sınavda yer alabildikleri ilk yıl olmasına rağmen bu sürecin ilk adımından başarıyla çıktıklarını belirten Yurtseven, öğrencilere sürecin uzun soluklu bir süreç olduğunun bilincini kazandırmaya çalıştıklarını anlattı.

YÜKSEK BİR BAŞARI DÜZEYİNE ULAŞILDI

Yurtseven, geçen yıl az sayıda olmasına rağmen yüzde 54 oranında mezun adayını üniversitelerde Lisans programlarına yerleştirmeyi başaran temel liselerin, bu yıl çok daha fazla sayıda kurumsal okulun devreye girmesi ile daha yüksek bir başarı düzeyine ulaştığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.