Noel Bizim Neyimize!

Noel Bizim Neyimize!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, yılbaşı eğlencelerini eleştirerek, “İslam dünyası ağlarken, Hıristiyanların eğlencesi Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin. Hıristiyanların geleneğine alet olmayın” dedi.

 

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Hıristiyanların eğlencesi olarak değerlendirilen Noel’in yani yılbaşı gecesinin ülkemizde çılgınca kutlanmasını sert bir şekilde eleştirdi.
KAN EMİCİLERİNE MEZE OLMAYIN
Dinimiz İslam’da Noel gibi bir geleneğin asla olmadığına ve yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede bunun kutlanmasının da uygun olmayacağına dikkat çeken Bayraktutar,  “İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken Hristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin. Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hıristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hıristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kandan beslenenlerin gününe meze olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olmamalı” dedi.
İSRAF GECESİ
“İslam’i geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir” uyarısında bulunan Bayraktutar, “Bugün Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye,  Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde, ruhuyla tezata düşmemelidir” diye konuştu.
BATI, MÜSLÜMAN KANIYLA BESLENİYOR
Müslümanlara uygulanmaya çalışılan tezgaha da dikkat çeken Bayraktutar, “Avrupa’da İslam’a ait mabetler tek tek kapatılırken, Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, Her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslümandır algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla Batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman Hristiyanların kahkahasına eşlik etmiş demektir” şeklinde konuştu.
HARAMA ASLA TEVESSÜL EDİLMEMELİ
Müslümanlara bir çağrı bulunan Bayraktutar, “Bugün yapmamız gereken Müslüman kardeşlerimize elimizi uzatmaktır. Bugün yapmamız gereken bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir. İslam Ülkesi olarak dünyada varlığını sürdüren Türkiye’nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan piyango, şans oyunları gibi haram örgülere asla ve asla tevessül edilmemelidir. Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan insanların dramları ortadayken, dinimizin haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı ret edilmelidir” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.