Şampuanınıza sadece 2 kaşık tuz ekleyin.. Şaşırtan etki

Şampuanınıza sadece 2 kaşık tuz ekleyin.. Şaşırtan etki

Saç yağlanmaları pis, bakımsız ve sönmüş bir görüntüye sebep olur. Şampuana eklenen tuz kimsenin pek bilmediği güzellik sırrını ortaya çıkardı.

Bazı kişilerin saçı günlerce yağlanmazken bazılarının bir gün içerisinde hızlıca yağlanabilmekte ve bu durum rahatsızlığa yol amakta.

Saç yağlılığı yenilen yiyecekler, hormonal bozukluklar, saç yıkama sıklığı ve sürekli olarak saçı ellemek ile ilgili olabiliyor ve uzmanlar saç yağlanması sorununa karşı herkesi uyarıyor.

Saç yıkama sürenizi daha uzun aralıklı hale getirmek saçların erkenden yağlanmasını önleyebilmekte olduğu gibi saçlarınızın da güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca şampuanınıza ekleyeceğiniz tuz da saç yağlanmaları için olumlu sonuçlar almanızı sağlayabilmekte. Saç sağlığınızla ilgili mutlaka bilmeniz gereken bazı bilgiler var. O bilgileri sizler için bu içeriğimizde derledik

İşte saç sağlığınızla ilgili bilmeniz gerekenler

Sabah.com.tr'de yer alan bilgilere göre; Hepimiz tuzun mutfağımızın en önemli maddelerinden biri olduğunun farkındayız kuşkusuz. Ancak, tuzun, saçınızı ve cildinizi korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olan gizli ve güçlü güzellik özelliklerine sahip bir hazine olduğunu hiç duydunuz mu?

1. Saçın Hızlı Uzamasını Sağlar

Deniz tuzu, saç büyümesini desteklemek için inanılmaz derecede faydalıdır. Saç dökülmesinden muzdarip insanlara doğal olarak saç büyümesini teşvik ettiği için deniz tuzu tedavisini denemesi önerilir. Ancak, saç büyümesini teşvik etmek için tuzun kullanımı için daha kolay bir yol var. Saçlarınızı normalde yaptığınız gibi yıkayın ve sonra bir deniz kaşığı tuz alın ve saçlı derinize 10 dakika boyunca masaj yapın. Saçınızı tekrar yıkayın. Bu prosedürü haftada iki kez tekrarlayın; bir ay içinde sonuç göreceksiniz.

tying-hair-1846171-960-720.jpg

2. Kepek Sorununun Tedavisine Yardımcı Olur

Kepek, kafa derisi üzerinde oluşan ve genellikle kan dolaşımı eksikliğinden kaynaklanan ölü cilt hücrelerinin küçük pullarından başka bir şey değildir. Deniz tuzu, sağlıklı bir kafa derisini muhafaza etmek ve kepeği gidermek için gerekli dolaşımı uyarabilme özelliğine sahiptir.

Saçınızı birkaç bölüme ayırın ve sonra saç derinize biraz tuz serpin. Kafa derinizi ıslak parmaklarla 10-15 dakika boyunca masaj yapmaya başlayın ve ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Bunu yapmak, kafa derinizi korur ve mantar büyümesini önler.

3. Yağlı Saçlar ve Yağlı Saç Derisini Kurtarır

Yağlı kafa derisi ve saç yağ bezlerinin aşırı salgılanmasının bir sonucudur. Bu sorunu tuz kullanarak çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şampuana iki çorba kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. İlk kullanımdan hemen sonra saçınızda gözle görülür bir değişiklik görürsünüz. Saçlarınız daha sağlıklı ve daha az yağlı olacaktır.

Öne Çıkanlar