Sincan’lı Gençler Geleceğe Umutla Bakacak

Sincan’lı Gençler Geleceğe Umutla Bakacak

Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi ve Sincan Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği, Ankara Kalkınma Ajansının desteği ile oluşan ‘Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar’ projesi hayata geçiyor.

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Sincan Kaymakamlığı Ankara Kalkınma Ajansının desteği Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi ortaklaşa düzenlediği ‘Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar’ projesiyle yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim düzenleyecek. Öğretmenlerin de katılacağı eğitimde madde bağımlılığı başta olmak üzere, bağımlılık ve unsurları hakkında bilgi verilecek

200’ÜN ÜZERİNDE UZMAN EĞİTİMCİ GÖREV ALACAK

Sincan İlçesinde 23 okulda düzenlenecek eğitim programları kapsamında toplamda 20 bin civarında öğrenci ve öğretmenlere madde bağımlılığı başta olmak üzere, bağımlılık ve unsurları hakkında Yeşilay Cemiyeti Ankara şubesi tarafından 2015–2016 eğitim- öğretim yılı boyunca düzenlenecek konferanslarda eğitimler verilecek. Ülkemizin son yıllardaki en önemli sorunlarından bir tanesi olan bağımlılık ( uyuşturucu, sigara, alkol, internet, kumar ) gibi zararlı alışkanlıkları olan, gençlerimizin kesinlikle uzak durması gereken bu konularda öğrenci ve öğretmenleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla gerçekleşecek bu projede 200’ün üzerinde kendi alanlarında uzman eğitimciler görev alacaklardır.

DAHA TEMİZ VE DÜZENLİ BİR YAŞAM

Sigara, Alkol, Madde, Teknoloji bağımlılıkları ve Sağlıklı Yaşam olarak 5 ayrı dalda gerçekleşecek eğitimler, bizzat okulların bünyesindeki konferans ve toplantı salonlarında yapılacak.  Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Yeşilay Cemiyeti Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak, “Bu projeyi Sincan’da başlatmamız beni ayrı mutlu etmiştir. Bölgedeki öğrencilerimiz ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirilmesi ve gelecekte daha temiz ve düzenli bir yaşam sürmelerinin ön adımlarını atmaktayız. Gençlerimiz proje kapsamında alacakları eğitimlerden sonra kendilerini daha farklı ve yenilenmiş hissedeceklerdir. İnsana ve topluma zararlı tüm alışkanlıkların her zaman karşısındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Sincanlı öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin yararlanacağı bu çalışmamıza destek veren Sincan Kaymakamlığımıza ve Ankara Kalkınma Ajansına bir kez daha teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.