Türkiye’deki İlk Düşünce Kuruluşu ; Ankara’da Başkanlık Sistemi Tartıştı

Türkiye’deki İlk Düşünce Kuruluşu ; Ankara’da Başkanlık Sistemi Tartıştı

Türkiye’de ilk kez Kütahya’da kurulan düşünce kuruluşu GRTC’nin (Global Research Thinking Center/Küresel Araştırma Düşünce Merkezi)Ankara Şubesi geniş katılımlı bir törenle açıldı. GRTC Ankara Şubesi’nin öncülüğünde ‘Türk Tipi Başkanlık Sistemi’ tartışıl

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Türkiye’nin ilk düşünce kuruluşu olan GRTC’nin  (Global Research Thinking Center/Küresel Araştırma Düşünce Merkezi) Ankara Şubesi önceki kuruldu.  Geniş katılımın gerçekleştiği Ankara şubesinin açılışında Türkiye’de son zamanlarda büyük tartışmalar neden olan Başkanlık sistemi konuşuldu.

HALKIN GÖRÜŞLERİ YÖNETİME İLETİLMELİ

Törende bir konuşma yapan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, "Ülkemizde yeni yönetim anlayışıyla birlikte fikirler yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya şekil değiştirmiştir. Özellikle son yıllarda devlet tarafından herkesin katkısı olan bir yönetim anlayışına geçilmiştir. Daha önceki oluşumlarda merkez tarafından dikte edilen bütün uygulamalar merkezde kararlaştırılıp, taşrada uygulanması istenirdi. Ama bugün açılışını yaptığımız düşünce kuruluşumuzun örneğinde olduğu gibi Anadolu’da oluşan bir düşünce kuruluşunun şubesinin yani Kütahya’da üretilen bir fikrin, yönetimin merkezi olan Ankara’da şubesinin açılması çok anlamlıdır. Tüm insanlarımızın katkı sağladığı ileri, çağdaş demokrasi anlayışının bir göstergesidir" dedi.

KURDELE KESİMİ VE PLAKET TAKDİMİ

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ve plaket takdimi gerçekleştirildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün plaketini Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle’nin plaketini ise GRTC Genel Başkanı Mustafa Önsay takdim etti. Açılış programı Prof. Dr. Hüsamettin İnaç, Av. Rıza Saka ve Metin Külünk’ün konuşmacı olarak katıldığı panel ile sona erdi.

KATILIM GENİŞ OLDU

Ankara 100. Yıl İş Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen açılışa Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya Ak Parti Milletvekilleri Şükrü Nazlı ile Ahmet Tan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, GRTC Genel Başkanı Mustafa Önsay, Kamerun Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, UTİAD Uluslararası İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Akgün, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Belçika Sorumlusu ve GRTC Avrupa Sorumlusu Basir Hamarat, Kütahya ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Kütahyalı işadamları, akademisyenler ile çok sayıda davetli katıldı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.