Türkmen Çocuklara Moral

Türkmen Çocuklara Moral

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türkmenevi’ne gerçekleştirdiği ziyarette Ankara’da yaşayan Türkmen çocuklarına çeşitli oyuncaklar hediye etti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türkmenevi’ne gerçekleştirdiği ziyarette Ankara’da yaşayan Türkmen çocuklarına çeşitli oyuncaklar hediye etti. İl Başkanı Fatih Çetinkaya, büyük fedekarlıklarla Türkmenlerin Ankara’da yaşamalarını kolaylaştırdıkları için Türkmenevi Sorumlusu Dr. Davut Karakaş ve diğer sorumlulara teşekkür etti.

OYUNCAK HEDİYE ETTİLER

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çeitinkaya, gerçekleştirdikleri ziyaretin amacının Başkentte yaşayan Türkmenlerin varlıklarına dikkat çekmek olduğunu ifade etti. Çetinkaya ve beraberindekiler daha sonra Türkmenevi’nin kreşinde bulunan çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye ettiler.

“TÜRKMENLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, ziyaretiyle ilgili olarak özetle şunları söyledi:

 “Irak’ta yaşadıkları sıkıntılar dolayısıyla Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Türkmen soydaşlarımız Ankara’mızda ağırlıklı olarak Mamak ve Yenimahalle’de hayatlarını sürdürüyorlar. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkmenevi de Türkmen kardeşlerimizin her türlü sorunlarıyla ilgilenip ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Gördüğümüz manzara, öncelikle Türkmen çocuklarımızın ve kardeşlerimizin imkansızlıklar içerisinde ama kendi evleri kadar şefkat buldukları Türkmenevimizin varlığından oldukça mutlu görünüyorlar.

'AMACIMIZ DİKKAT ÇEKMEK'

MHP Ankara İl Yönetimi, Kadın Kolları Başkanlığımız ve Mamak İlçe Başkanımızla birlikte ziyaretimizin amacı Ankara’da yaşayan tüm Türkmen kardeşlerimizin sorunlarına dikkat ve ilgi çekmektir. Duamız ve temennimiz soydaşlarımızın hayatlarını rahat ve huzur içinde sürdürmeleridir. Türkmenevi’nde görüyoruz ki her bir Türkmen kardeşimizin eğitimden sağlığa her türlü sıkıntıları için fedakarca çalışan bir Türkmenevimiz var. Buradaki arkadaşlarımızın hepsinden Allah razı olsun.”

'ALLAH RAZI OLSUN'

Türkmenevi Sorumlusu Dr. Davut Karakaş, MHP Ankara Teşkilatının yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sıkıştığımız her anda yanımızda olan başta İl Başkanımız sayın Fatih Çetinkaya ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Gönüllü olarak sürdürdüğümüz faaliyetlerimize duyarsız kalmayarak Türkmenleri destek olan herkesten Allah razı olsun” dedi. HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.