“Altındağ’ın efsane başkanı” olarak nitelendirilen ve tekrar Altındağ Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Veysel Tiryaki, “Evim” dediği Altındağ’da büyük bir coşkuyla karşılandı.
Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 1](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_1.jpg)
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 2](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_2.jpg)
Gerçekleştirdiği dev projelerle Altındağ’ın çehresini değiştiren Veysel Tiryaki, seçim çalışmalarına hızlı başladı.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 3](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_3.jpg)
Mahalleleri dolaşan, esnaf ve Pazar ziyareti yapan, muhtarlarla görüşen, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen Tiryaki, kendi döneminde açtığı kadın eğitim kültür merkezlerinde de Altındağlılarla bir araya geliyor.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 4](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_4.jpg)
Tiryaki’den “Dost Belediyecilik” vizyonu
“15 yıl zarfında Altındağ’da olmaz denilenleri oldurduk, yapılamaz denilenleri yaptık, başarılamaz denilenleri başardık. 2004 yılında yüzde 85’i gecekondularla kaplı, yüzde 70’i imarsız olan Altındağ’ın o günleri çok gerilerde kaldı.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 5](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_5.jpg)
Altındağ dönüştü, değişti, gelişti, güzelleşti. Altındağ’ın dev gibi sorunlarına neşter vurduk. Büyük bir kentsel ve sosyal dönüşüm hamlesi başlattık. Altındağ’ın fark edilmesini sağladık" dedi.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 6](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_6.jpg)
Veysel Tiryaki sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yapılacak daha çok işimiz, gidilecek daha çok yolumuz var. Şimdi Altındağ’da yeni hayaller kurma, bu hayalleri hep birlikte gerçeğe dönüştürme vakti.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 7](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_7.jpg)
Şehri imar ederken, gönülleri de imar etmek, kalplerde iz bırakmak bizim belediyecilik felsefemiz.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 8](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_8.jpg)
Bizim kapımız vatandaşlarımıza hep açık oldu, bundan sonra da öyle olacak.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 9](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_9.jpg)
Yeni dönemde de yine Altındağlıların en yakın dostu biz olalım istiyoruz.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 10](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_10.jpg)
Dost belediyecilik anlayışımız ile Altındağlıların daima yanında, yakınında olmak istiyoruz”
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 11](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_11.jpg)
2004 yılından 2019 yılına kadar aralıksız 15 sene Altındağ Belediye Başkanlığı yapan Veysel Tiryaki, 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti’nin üç dönem kuralına takılmış ve başka ilçeden aday gösterilmişti.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 12](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_12.jpg)
Tiryaki, kendisinin de oturduğu Ankara’nın Altındağ ilçesinden belediye başkan aday adaylığı için AK Parti’ye başvurdu. Tiryaki, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde AK Parti’nin Altındağ Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 13](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_13.jpg)
28 Mart 2004 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde yüzde 64,44 oranında oy alan Tiryaki Altındağ Belediye Başkanı olarak seçildi. Devamındaki iki dönemde de AK Parti’nin Altındağ Belediye Başkan Adayı olan Tiryaki, 2009 ve 2014 yıllarındaki seçimlerde de birinci çıkarak Altındağ’da üst üste üç dönem belediye başkanlığı yaptı.
![Veysel Tiryaki ismi Altındağ’da büyük coşkuyla karşılandı 14](https://cdn.gazeteilksayfa.com/gallery/1629_14.jpg)
AK Parti’nin Altındağ ilçe belediye başkan adayı olarak açıklanan Veysel Tiryaki, Altındağlı vatandaşlara mesaj iletmişti. Tiryaki, şunları kaydetti:
“Kentte eser, gönüllerde iz bırakmak için hazırız, kararlıyız. Hasret bitiyor, kavuşmaya az kaldı. Haydi Altındağ; bugün saat 15.00’de AK Parti İlçe Başkanlığımız önünde buluşuyoruz.”