Yapı Pazar’a BÜYÜK İLGİ

Yapı Pazar’a BÜYÜK İLGİ

Etimesgut’ta önceki gün başlayan Türkiye’nin en büyük açık hava inşaat fuarı Yapı Bazaar’a ilginin bugün ve yarın zirve yapması bekleniyor.

Etimesgut’ta önceki gün başlayan Türkiye’nin en büyük açık hava inşaat fuarı Yapı Bazaar’a ilginin bugün ve yarın zirve yapması bekleniyor. 

Yapı, inşaat ve dekorasyona dair ne varsa üreticiden tüketiciye inşaat sektörünün tüm bileşenlerinin bir arada olduğu Yapı Bazaar’la Türkiye’nin en büyük açık hava fuarı gerçekleştiriliyor. 
Etimesgut Belediyesi, Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED) ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Ankara Şubesi, Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneği tarafından düzenlenen ’Yapı Malzemeleri, İnşaat, Dekorasyon ve Emlak Günleri’ Perşembe günü başlamıştı. 

Etimesgut Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen fuar, Türk Beyleri Kent Meydanı’nda gerçekleşiyor.
Bugün ve yarın da devam edecek olan fuara, ilginin hafta sonu çok daha yüksek olması bekleniyor. 

AÇILIŞA YOĞUN KATILIM

Yapı Bazaar adıyla bu yıl 2.’si düzenlenen fuarın açılışına Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da katıldı. Baran konuşmasında, inşaat sektörünün dünyada ve Türkiye’de gelişimin ana eksenini oluşturduğunu belirterek, "Bizim yüksek oranlı-istikrarlı büyüme ve istihdam yaratma ihtiyacımız inşaat sektörünün önemini büyütüyor. Sektör sadece bina değil ülkemizin geleceğini inşa ediyor" dedi.

“BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VAR”

ATO Başkanı Baran, organizasyonda emeği geçen paydaşları kutlayarak, "Bu organizasyona imza atanlar, ekonomik gelişim için önemli bir alanda çalışmaya imza atılıyor ve bunu yaparken de ortak çalışma kültürünün güzel bir örneği sergileniyor. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap var’. Ortaklaşa imza attığınız ve inşaat sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getirdiğiniz Yapı Bazaar’ın ilki çok başarılı geçmişti. Bugün de buradaki tablodan anlaşılıyor ki geçen yılın başarısı katlanarak artacak" dedi.

Açılışta konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de, taşra olarak anılan Etimesgut'un artık her yönüyle modern ve çağdaş bir kent haline geldiğini belirterek, bu gelişime katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Başkan Demirel, Etimesgut'un bu gelişiminin devam edeceğini, yaşam kalitesinin daha da artacağını vurgulayarak, "30 bin hektar mücavir alanda 600 bine yakın insanımızın yaşadığı Etimesgut mesut insanların yaşadığı şehirdir. Onlarca yapılmış donatısıyla, yeşil alanıyla, çağdaş kentleşmesiyle ülkemizin en güzel yerleşim birimlerinden biridir. Anadolu'nun her köşesinden, Ankara'dan göç alıyoruz, tercih ediliyoruz. Büyümeye gelişmeye mesut insanımızın daha da mesut olması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz " diye konuştu.

SİYASİLER DE KATILDI

Açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Sert, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak BİM-FED Başkanı Mustafa Şahin ve Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Baki Çelen katıldı.

İNŞAATA DAİR HERŞEY…

7 Mayıs'a kadar açık kalacak fuarda; inşaat, yapı ve dekorasyona dair birçok ürün bir arada bulunuyor, birçok farklı marka fuarda boy gösteriyor. Yeni projelerden tamamlanmış konsept projelere, yatırım bekleyen arsalardan örnek dairelere kadar birçok proje ziyaretçilerini bekliyor.

FEYZULLAH DOĞRU / HABERVAKTİM-

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.