Alevi Derneğinden Aşure İkramı

Alevi Derneğinden Aşure İkramı

Türk Kızılayı ve Türkmen Alevi Bektaşi Derneği ortaklığında her yıl düzenli olarak gerçekleşen aşure dağıtımı bu yılda coşkulu bir şekilde devam etti.

 

SÜLEYMAN TOKER/HABERVAKTİM

 

Türk Kızılayı ve Türkmen Alevi Bektaşi Derneği üyeleri, Türkmen Alevi Bektaşi Derneği önünde halka aşure dağıttı. Dernek Başkanı Özdemir Özdemir, aşure dağıtımı öncesinde yaptığı açıklamada, "Vakfımız üç yıldır Türk Kızılayı ile Muharrem ayının birinci gününde Hacı Bayram Veli Camii bahçesinde halka açık olarak Muharrem iftar çadırı kurarak, içerisinde büyük faziletleri ve İslam'ın büyük acısı bulunan Muharrem ayını anmaktadır. Muharrem orucumuzun bitiminde de Kızılay Güvenpark'ta mersiyeler ve dualar imamlar okuyarak, halka aşure dağıtımı yapmaktayız” dedi.

YENİ KERBELALARA NEDEN OLMAK İSTEMEDİK

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “Ülkemizde çok hassas olan bugünlerde yeni Kerbelalar yaşanmasın dileğiyle bu mübarek Muharrem ayında Güvenpark'ta aşure ikramında bulunmak istedik. Ancak ülkemizde olumsuz hareketler olabileceği düşüncesiyle, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlerin oyunlarını bozmak için Güvenpark'ta yapacağımızı duyurduğumuz aşure dağıtım etkinliğimizi iptal etmek zorunda kaldık. Bir tane canın burnu kanamaması için bir tane yurttaşımıza zarar gelmemesi için Kerbela’yı anarken yeni bir Kerbela olayına sebep olmamak için Güvenpark’ta yapacağımız etkinliğimizi iptal ettik” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ KİMSE BOZAMAYACAK

Ülkemizin birlik ve beraberliğinin güçlenmesi için bu tür ayların birleştiriciliğine dikkat çeken Özdemir “Ülkemizin ve coğrafyamızın içerisinde bulunduğu hassasiyetler nedeniyle ülkemizi karıştırmak isteyen şer odakları, emperyalist güçler ve hep karanlıklara saklanan üst akıl maşaları, kuklaları aracılığıyla ülkemizin istikrarını ve coğrafyamızda söz sahibi lider ülke olmasını engelletmek istiyorlar. Bizim amacımız bütün insanlarımızın kardeşçe yaşamasına katkı sağlamaktır. 15 Temmuz günü yaşamış olduğumuz alçakça darbe girişimiyle ülkemizin birliği ve dirliğini bozmak isteyen her türlü terör örgütlerine karşı mücadelemiz hep sürmüştür ve bundan sonra da sürecektir. Türkü, Kürdü, Çerkez’i, Alevi’si, Abaza’sı biz hepimiz tek yumruğumuz. Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi olarak milletimizin, devletimizin ve insanlığın her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.