Altındağ’da Bir Değişim ve Dönüşüm Masalı

Altındağ’da Bir Değişim ve Dönüşüm Masalı

Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda 2015 yılında yapılan tüm çalışmaları anlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2016 yılının projeleri hakkında da bilgi verdi. ‘Masal’ temalı sunumu ile dikkat çeken Başkan Tiryaki, ‘Bir Alt

2015’TE YAPILAN DEV PROJELER

- Çinçin’e kültür merkezi ve 2 yüzme havuzu

- Altındağ’ın farklı mahallelerine 9 büyük park

- Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar Mahalleleri Aile Sağlığı Merkezleri

- 11 anaokulu,

- 16 gençlik merkezi

- 24 kadın eğitim kültür merkezi

- 650 dönümlük araziye Altınköy Açık Hava Müzesi

2016’DA BİTECEK DEV PROJELER

- 4 mahalleye kapalı pazar yeri

- Bir buz pateni sarayı

- Büyük bir kültür merkezi

- 2 mahalleye anaokulu

- 2 mahalleye cami

- 2 mahalleye aile sağlık merkezi

- 2 mahalleye spor tesisi

- 9 mahalleye büyük parklar

- Bir okul inşaatının devam ediyor

- Bir gençlik merkezi

- Bir kadın kültür merkezi

- Her mahalleye bir kütüphane

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Altındağ Belediyesi’nin 10 yılda gerçekleştirdiği çalışmaların anlatıldığı organizasyon kısa bir filmle başladı. Ardından da Başkan Tiryaki’nin Altındağlılara yönelik yazdığı bir mektup kendi sesinden izleyicilerle paylaşıldı. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda konuşan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nde uygulanan değişim yönetimi modeli ile belediyenin 10 yılda geldiği durumu gözler önüne serdi. Daha sonra ise animasyonlar eşliğinde Altındağ’ın geçirdiği değişim ve dönüşümü anlatan Başkan Tiryaki’nin sunumu sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesildi.

İNANÇ YAPILAMAZ DENİLENLERİ YAPTIRDI

“2015 yılını da dev yatırımlarla tamamladık.” diyen Başkan Tiryaki,  2015 yılında yapımına başlanan, açılışı yapılan ve yapımı devam eden tüm projeleri katılımcılarla paylaştı. “Bir Altındağ hayalim vardı, masal gibi” ifadelerini kullanan Başkan Tiryaki, “Altındağ Belediyesi parasının tamamını Altındağlıların yaşam kalitesini artırmak için harcıyor.” diyerek sözlerini sürdürdü. Başkan Tiryaki "Geçirmiş olduğumuz zorlu dönemlere rağmen, değişen ve güçlenen yapımızla, kaliteli hizmet ve kurumsal yönetim anlayışımızı devam ettirerek, Altındağ’a, Ankara’ya ve Türkiye’ye değer katmaya devam edeceğiz. Geçmişte Altındağ’da olmayan pek çok şey artık Altındağ’da var. Altındağ’da artık gülen mutlu yüzler var.  Gelecek için hayal kuran insanlar var. En önemlisi gönüllerde umut var. Kuşkusuz Altındağ’ın tüm sıkıntıları bitmedi. Çözülmesi gereken daha pek çok sorun var.  Ancak insanların gönlüne ekilen umut tohumu Altındağ’da yeşermeye, problemlerin çözülebileceğine dair inanç artmaya başladı. İşte bu inanç, son 11 yılda bize “yapılamaz” denilenleri yaptırdı, “değişemez denilenleri değiştirdi.” diye konuştu.

ÇİNÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜMLE KAZANILDI

2015 yılında gerçekleştirilen yatırımları anlatan Başkan Tiryaki, kentsel dönüşüm alanında farklı metotlar uyguladıklarının altını çizerek 10 yıldır Altındağ’da on binlerce kaçak yapı yıktıklarına dikkat çekti. Yıllardır Altındağ’ın kanayan yarası durumunda olan mülkiyet problemini çözdüklerini, insanları arsa sahibi yaparak, ev sahibi yaptıklarını anlatan Başkan Tiryaki, Çinçin üzerinde de hassasiyetle durdu. Geçmişte insanların araba ile dahi geçmekten çekindiği Çinçin’in bugün bambaşka bir görünüme kavuştuğunu anlatan Başkan Tiryaki, Çinçin’e yapılan kültür merkezi ve 2 yüzme havuzu inşaatının da bittiğini açıkladı.

20 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar Mahalleleri’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezleri’ne ilk etapta 2 tane daha ekleneceğini, toplam sayının ise 20’ye ulaşacağını belirten Başkan Tiryaki, “Bizim görevimiz değil demiyoruz. Altındağ’ın öncelikli ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

9 PARK BİTİRİLDİ, 9 PARK YOLDA

2015 yılında Altındağ’ın farklı mahallelerine 9 büyük park daha kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Tiryaki, 2016 yılında ise 9 parkın daha yapımına başlanacağının müjdesini verdi.

HER MAHALLEYE BİR KÜTÜPHANE

Altındağ’a 11 anaokulu, 16 gençlik merkezi, 24 kadın eğitim kültür merkezi kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Tiryaki, şu anda bir okul inşaatının devam ettiğini, bir gençlik merkezi ile bir kadın kültür merkezi inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Beşikkaya mahallesine ise bir kütüphane yaptıklarını vurgulayan Başkan Tiryaki, ilgi görmesi halinde her mahalleye bir kütüphane yapmak istediklerini, çocukların cep telefonları, tabletler yerine kitaba dokunmasının önemine değindi.

ALTINKÖY BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Altındağ Belediyesi’nin yıla damgasını vuran dev yatırımı Altınköy Açık Hava Müzesi , katılımcıların büyük beğenisini topladı. 650 dönümlük bir arazide köprüleri, dereleri, yel ve su değirmenleri, ilkokulu, çamaşırhanesi, köy evleri, bostanı, meydanı, kahvesi, bakkalı  ile ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkardıklarını ifade eden Başkan Tiryaki, 2016 yılında müzenin 1000 dönüme büyütüleceğini anlattı. Altınköy’e at ahırı ve manej ekleneceğini de açıklayan Başkan Tiryaki salondan büyük alkış aldı.

2016 İÇİN YEPYENİ PROJELER

Başkan Tiryaki, 2016 projelerini de anlattı. 4 mahalleye kapalı pazar yeri, bir buz pateni sarayı, büyük bir kültür merkezi, iki mahalleye anaokulu, iki mahalleye cami, iki mahalleye aile sağlık merkezi, iki mahalleye spor tesisi ve 9 mahalleye büyük parklar yapacaklarını da söyleyen Başkan Tiryaki, “Bugüne kadar yapacağız dediğimiz tüm projelerimizi çok şükür yaptık. 2016’da büyük projelerle Altındağlıların yüzünü güldüreceğiz inşallah” diyerek konuşmasını bitirdi.

MEHMET ÖZHASEKİ’DEN TEBRİK

Başkan Tiryaki’nin ardından kısa bir konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediyelerin öneminden bahsetti. Başkan Tiryaki’yi başarılı çalışmalarından ötürü tebrik eden Mehmet Özhaseki, Altındağ Belediyesi’nin Türkiye’deki en iyi örneklerden biri olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.