Başörtülü Başhekim İddiası Yalanlandı

Başörtülü Başhekim İddiası Yalanlandı

Sağlık Bakanlığına devredilen GATA’ya Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ın Başhekim olduğu iddia edildi. İddiayı yalanlayan yetkililer GATA’ya yönetici olarak Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik atandığını bel

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Devir teslim töreninde hazır bulunan Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ın GATA Başhekimi olduğu iddia edildi. Fakat bu söylenti doğrulanmayarak yönetici olarak Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik atandığı ifade edildi.

BİRLİKTELİK MESAJI VERDİLER

669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri kapsamında düzenlenen devir teslim töreninde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, GATA Komutanı Tümamiral Prof. Dr. Hayati Bilgiç ve GATA Başhekimi Tuğgeneral Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç GATA personeli ile bir araya gelerek bu süreçte sunulan sağlık hizmeti ve üniversite eğitimini en üst kaliteye taşımak ve bir arada çalışmak konusunda birliktelik mesajı verdiler.

‘HAYIRLARA VESİLE OLSUN’

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl konuyla alakalı yaptığı açıklamada "669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri işlemi ülkemiz için, milletimiz için hayırlara vesile olsun. Sağlık Bilimleri Üniversitesi, GATA’nın akademi ve eğitim tarafını yürütecek. Üniversitemizin artık Ankara'da Gülhane Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksek Okulu, Meslek Yüksek Okulu ve Yeni bir Enstitüsü daha oldu. İlaveten GATA’nın misyonuna uygun kimi tıp branşlarına hava ve uzay hekimliği, harp cerrahisi, sualtı hekimliği, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditlere karşı savunma gibi hizmetleri yürütme yükümlülüğü de üniversitemize verildi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi ‘köklü mazisi’ olan bir üniversite. SBÜ, Gülhane misyonunu da üzerine alarak yarınlara daha da güçlü olarak yürüyecek" şeklinde konuştu.

'BAŞÖRTÜLÜ BAŞHEKİM İDDİASI'

Öte yandan; devir teslim töreninde hazır bulunan Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ın GATA Başhekimi olduğu iddia edildi. Fakat bu söylenti doğrulanmadı. Gazetemize ulaşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi yetkilileri, sosyal medyada yayılan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ile ilgili iddianın gerçeği yansıtmadığını belirttiler. Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet vermeye başlayan Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesine yönetici olarak

Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.