Bayraktutar: “Yapılanlar Vicdansızlık”

Bayraktutar: “Yapılanlar Vicdansızlık”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hedef alınarak yıpratılmaya çalışılmasına sert tepki gösterdi. Bayraktutar, yapılanları “vicdansızlık” olarak değerlendirdi ve bu zor günde din görevlilerini birlik o

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, son günlerde belli çevreler tarafından Diyanet camiasının hedef alınmasıyla ilgili sert bir açıklama yaparak, “Bu günlerde Diyanet’imize yapılan saldırıların asıl amacı, hedef saptırma ve dünya coğrafyasının umudunu bağladığı bir camiayı itibarsızlaştırma girişimidir. Vakit kurumumuza sahip çıkma vaktidir. Vakit tuzaklara rağmen oyunları bozma vaktidir” dedi.  
VİCDANSIZLIK
Diyanet- Sen Ankara 2 No’lu şube toplantısında konuşan Bayraktutar, “Türlü hilelerle ve geçmiş günlerde benzeri girişimlerle sürekli Diyanet’i kendilerine hedef olarak belirleyen, belli başlı dış kaynaklı mihrakların bu saldırıları Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın amaç ve misyonunu zedeleyemeyecektir” diye konuştu. Yapılan saldırıları “vicdansızlık” olarak değerlendiren Bayraktutar, “Unutmasınlar ki yüce Allah tuzakları bozandır. Söz konusu fetva ile ilgili dile getirilen söylemlerin hiçbir surette Diyanet İşleri Başkanlığı söylemleri olmadığı, bu söylemlerin entrika ve tuzaklarla kaleme alındığı kamuoyunun bilgisinedir” şeklinde konuştu.
TUZAK KURULUYOR
Bayraktutar konuşmasında şunları söyledi: “Bizler ahlak ve vicdan mücadelesini veren Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak geçmişte araç meselelerinde hayata geçirilmek istenilen saldırı ile bu saldırıları aynı kaynak olarak görüyor ve okuyoruz. Bu sebeple toplumun en kıymetli yol gösterenleri olan Din görevlilerine yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez’in yüklendiği misyon ve ümmet coğrafyası için yaptığı çalışmalardan rahatsız olan zihni bulanmış kişilerin tuzağı olarak görüyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.