Bir alkışlık karar daha

Bir alkışlık karar daha

İngiliz British Council tarafından sapkın örgüt LGBT ile işbirliği içerisinde düzenlenmek istenen kısa film yarışması yaptığımız haber sonrası valilik tarafından yasaklandı.

“Şimdi de İngilizler” başlığı ile gündeme getirdiğimiz haber sonrası harekete geçen Ankara Valiliği yapılacak LGBT propagandasına Almanlardan sonra İngilizler için de geçit vermedi. Haberimiz sonrası vatandaşların büyük tepki gösterdiği etkinlik kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlikenin ortaya çıkabileceği nedeniyle yasaklandı.

Değerlerimiz göz önünde bulundurularak yasaklandı

22 Kasım tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan ve sapkınlık temalı 10 kısa filmin gösterimi yapılması planlanıyordu. Ücretsiz bir şekilde yapılması planlanan etkinlik sonunda ise ödüller verileceği belirtiliyordu. Gazetemizin bu sapkınlık dolu etkinliği gündeme getirmesi sonucunda vatandaşların tepki göstermesi ve Ankara Valiliği’nin etkinliği yasaklaması Türk ve Müslüman bir ülke olmamız ve bu değerleri göz önünde bulundurmamız neticesinde alınmış bir karar olduğunu gösterdi. Valilik rezil etkinliğin kamu güvenliğini tehdit eden bir etkinlik olduğu ve milli ve manevi değerlerimize aykırı olduğuna kanaat getirdi ve dur dedi.
Yasaklama kararı ardından yapılan açıklama ise şöyle Çeşitli sosyal medya ve birtakım yazılı ve görsel medya organlarından LGBTT (Lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel veya travesti) ile LGBTİ (Lezbiyen, gay, biseksüel, transgender, intersex) adıyla çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından, ilimizin muhtelif yerlerinde birtakım toplumsal hassasiyet ve duyarlılıkları içeren sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi vb. etkinliklerin gerçekleştirileceği şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

Kin ve düşmanlığa alenen tahrik

Söz konusu paylaşımlarla halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edeceği, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlikenin ortaya çıkabileceği; ayrıca kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve ahlâkın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını tehlikeye düşürebileceği göz önünde bulundurulduğunda yapılmak istenen organizasyona katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak; birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle de bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve provokasyonlara neden olabileceği değerlendirilmektedir.

Kamu esenliğinin sağlanması amacı ile yasaklandı

Bu nedenlerle 18 Kasım 2017 tarihinden itibaren süresiz olarak LGBTT_LGBTİ vb. örgütler tarafından ilimizin muhtelif yerlerinde birtakım toplumsal hassasiyet ve duyarlılıkları içeren sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi vb. etkinlikler,  5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C Maddesine göre ilimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması kapsamında, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesine ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/f maddesi hükümleri doğrultusunda Valiliğimizce yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Emrah ÖZCAN/HABERVAKTİM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.