Çankırılılar’a tek yumruk çağrısı

Çankırılılar’a tek yumruk çağrısı

ÇANDER Başkanı Bayram Polat, Başkent'te yaşayan 350 bin Çankırılıyı tek yumruk yapma noktasında sahada aktif bir şekilde çalışacaklarını belirterek, birlik ve beraberliği sağlama noktasında hemşerilerinden de destek istedi.

Ankara Çankırılılar Derneği (ÇANDER) ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.  Keçiören’deki Estergon Türk Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen genel kurulda kurucu yönetimin yaptığı faaliyetlerin okunmasının ardından Bayram Polat başkanlığındaki tek listeyle seçime gidildi. Polat, katılımcıların desteğini alarak ÇANDER Başkanlığına seçildi.

GURBETTE BİR VE BERABER OLMAMIZ ŞART

29488f23-3d7a-468b-9d71-fed91700ac8a.jpg

Başkanlığa seçildikten sonra konuşma yapan Bayram Polat, hemşerilerini birlik olmaya davet ederek bu konuda ÇANDER'e büyük bir görev düştüğünü söyledi. Resmi rakamlara göre Ankara'da 350 bin Çankırılının olmasına rağmen temsil noktasında çok zayıf kaldıklarına dikkat çeken Polat, " Ankara'da ciddi bir nüfusa sahibiz; ama önemli görevlerde çok az hemşerimiz var. Şuanda hemşerilerimiz arasında bir kopukluk olduğunu biliyoruz. Gurbette birbirimize daha yakın olmamız gerekirken ilginçtir ki birbirimize karşı çok uzağız. Biz artık bu ayrılığa gayrılığa son verip bir olmamız gerekiyor. Bunun için de bir mesai harcamalıyız" dedi.

HEMŞERİLERİNDEN DESTEK İSTEDİ

"Biz  umutluyuz, inanıyoruz, hayalle yola çıkmadık hemşehrilerimize ve memleketimize hizmet etme inancı ile yola çıktık" diyen Polat, Çankırı adına güçlü bir ekiple sahada olacaklarının sözünü verdi. Seslerinin daha gür çıkması için hemşerilerinden maddi ve manevi anlamda destek isteyen Polat, " Artık laf söylemekten ziyade faaliyete geçmeliyiz. Ankara'da ya da bulunduğumuz şehirde etkin olmalıyız. Birbirimizi koruyup kollamalıyız. Sizlerden de destek istiyoruz. Manevi desteğiniz yeterli olmuyor. Bu kuracağımız ekiplerde görev almaya da davet ediyoruz" diye konuştu. 

KALABALIK BİR EKİP SAHADA OLACAK

Kuruluş tarihi Haziran 2017 tarihinde olan ÇANDER'in  yeni yönetim şemasıyla ilgili bilgi veren Polat, "11 tane yönetim kurulu üyemiz var. 75 kişiden oluşan kalabalık bir çalışma ekibi kuruyoruz. 15 tane koordinatörlük oluşturduk. Bu koordinatörlüklerin birer başkanı ve 5’er üyesi olacak ve herkes kendi alanında çalışma yapacak. Koordinatörlüklerimiz kendi alanlarında çalışma başlatacak ve hemşehrilerimize ulaşacak. Devlet kurumlarında, ilçelerde temsilcilerimiz olacak" şeklinde konuştu.   Polat, ayrıca şunları söyledi: "Ankara Çankırılar Derneğini kurarken öncelikli amacımız Allah'ın rızasına muvaffak olacak işler yapmak istiyoruz. Bunun dışında bir işin içinde bulunmak istemiyoruz." 

Osman AKDOĞAN/HABERVAKTİM
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.