Döşemeciler Sorunları Masaya Yatırıldı

Döşemeciler Sorunları Masaya Yatırıldı

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, 2016 yılı çalışma programı içinde yer alan ‘Sokak Toplantıları’nda buluşmaya devam ediyor.

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen '3.Sokak Toplantıları'nda Oda üyelerine yönelik olarak döşemeci esnafını yakından ilgilendiren konular ve sorunlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali İhsan Bostan; sektörün sorunlarını masaya yatırarak, çözüm önerilerini paylaşmak ve çeşitli konularda bilgilendirme yapmak için oda üyeleri ile bir araya geldiklerini belirtti.

DAHA FAZLA KAYNAK AYRILMALI

Oda Başkanı Ali İhsan Bostan, "Sektörümüzün içinde bulunduğu olumsuz koşulları vurgulamak ve üyelerimizin işyerlerinde yaşadıkları sorunlara karşı alınması gerekli önlemleri konuşmak için düzenlediğimiz ‘sokak toplantıları’ sayesinde sık sık bir araya geliyoruz. Oda Yönetimi olarak üyelerimizin eğitim ve bilgilendirilmelerine çok büyük önem veriyoruz. Amacımız, esnafımızın hizmet kalitesini artırmak ve çalışma koşullarını iyileştirmektir. Endüstri ve hizmet sektörlerinde ihtiyaç duyduğumuz teknoloji dönüşümünü hayata geçirmek, günün teknolojisine adapte olmuş işgücünü yetiştirmek en büyük hedefimiz olmalı. Bu hedefe ulaşmanın yolu teknolojiden en iyi şekilde yararlanmakla, Devletimizin mesleki eğitime daha fazla kaynak ayırmasından geçmektedir. Evrensel olan dünya standartlarına ulaşabilmek için daha çok çalışmalıyız ve bu çalışmalar da sürekli olmalıdır." dedi.

YENİ ALICIYA ULAŞMALIYIZ

Mobilya sektörü olarak atılımlar yaparak yurtdışı pazarlara yoğunlaşmanın önemine değinen Oda Başkanı Bostan, şöyle devam etti: "Özellikle küçük ölçekli mobilya üreticilerinin de yurtdışı pazarlarda varlık göstermesi sağlanmalıdır. Böylece dış ticarette örgütlü bir yaklaşımla, ihracatta çok daha etkili sonuçlar alınacaktır. Yeni pazarlara girme ve yeni alıcıya ulaşma; pazarların çeşitlenmesi ve riskin azaltılması, büyük miktarda siparişlerin birlikte hareket ile kolaylıkla karşılanması, uzun dönemli yatırım ve üretim planlaması yapabilme, birim üretim ve dağıtım giderlerinde azalma, pazarlık gücü elde edilerek daha karlı satış yapabilme, ihracatta bilgi birikimi ve deneyim kazanma, döviz girdisi elde etme, endüstri alanında sesini duyurabilme, ihracat giderlerinin paylaşımı nedeniyle daha az finans ile kaynak tahsisi gibi avantajlar nedeniyle  KOBİ’ler için son derece önemlidir.”

FUARLAR ÇOK FAYDALI

Başkan Ali ihsan Bostan ayrıca nisan ayında düzenlenecek dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan Uluslararası Milano Mobilya Fuarı'na bir organizasyon  düzenleyeceklerini belirterek, bu iş gezisi ile yapılacak ziyaretin çok faydalı geçmesini beklediklerini, Siteler’in mobilya sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu;  teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi ve küçük esnafın vizyonunun gelişmesi açısından yurtiçi ve yurtdışı fuarların mobilya sektörüne büyük faydalar sağladığını kaydetti. Bostan'ın konuşmasının ardından, söz alan Oda üyeleri de sorunla

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.