Etimesgut Planlı Büyüyor

Etimesgut Planlı Büyüyor

TÜİK verilerine göre Türkiye'nin nüfus olarak en hızlı artan ilçesi Etimesgut, planlı yapılaşmasıyla dikkat çekiyor. Nüfusla birlikte modern konutlar, kültürel tesisler, yeşil alan ve sosyal donatılar aynı oranda artış gösteriyor.

YAŞAM ALANLARI ARTTI
Etimesgut Belediyesi, nüfus artışını öngörerek hizmet ve yatırımlarını gerçekleştiriyor. Nüfus yılda ortalama 25 bin artarken belediye ilçeye her yıl yaklaşık 200 bin metrekare park ve yeşil alan, soysal donatı ile spor ve kültür tesisleri kazandırıyor. 2009 yılından 2016 yılına kadar 7 yılda ilçenin nüfusu 180 bin artarak 347 binlerden 527 bine ulaşırken, Etimesgut Belediyesi bu süreçte ilçeye 30 tesis, 150 park ve 1.5 milyon metrekare yeşil alan kazandırdı. Etimesgut, müteahhitlik firmalarının yatırımlarıyla Ankara'nın en modern ve prestijli konutlarına kavuşuyor. Belediye’nin yanı sıra özel sektörün yaptığı yaşam alanları ilçenin cazibesini artırıyor.

GELECEĞİ PLANLIYORUZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut'taki büyümenin Türkiye'ye örnek olduğunu belirterek, "İlçemizin nüfusu her yıl 25-30 bin artıyor. Belediye olarak ilçemizin bugününü değil, yarınını da düşünerek planlamalarımızı gerçekleştiriyoruz. İşte son 7-8 yıllık süreç zarfında nüfusumuz 550 binlere ulaştı. Biz de bu süreçte insanımızın yaşam kalitesini artıracak hizmetler yaptık. Binlerce metrekare yeşil alan ve birçok sosyal tesis inşa ettik. Sosyal ve kültürel birçok hizmeti hayata geçirdik. Belediyemizin yanı sıra girişimcilerimiz de yeni yaşam alanları oluşturdular. Etimesgut her yönüyle planlı büyüyen bir kent haline geldi" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.