FETÖ’cü İftiracılara Fırsat Verilmemeli

FETÖ’cü İftiracılara Fırsat Verilmemeli

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın açıklamaları hakkında Habervaktim’e konuşan ÖGESEN Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, “İnsanların hoşlanmadığı kişiler hakkında “bu FETÖ’cü” diyerek pek çok masum ve vatansever insana ciddi hasarlar verebilir” dedi.

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerde FETÖ üyesi yönetici ve akademisyenlerin görevden alınacağını duyurmuştu. Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, “İnsanların hoşlanmadığı kişiler hakkında “bu FETÖ’cü” diyerek pek çok masum ve vatansever insana ciddi hasarlar verebilir” diye konuştu.

AKADEMİK CAMİA BU YAPIDAN TEMİZLENMELİ

Daha önce Prof. Dr. Yekta Saraç’a konu hakkında bilgi verdiğini belirten Vahdet Özkoçak, “Bilindiği gibi YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç, rektörlerimize, "Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin" çağrısında bulunmuş ve sonrasında da basına kapalı görüşme gerçekleştirilmiştir. YÖK Başkanı Saraç, görüşmede Rektörlere FETÖ/PDY’ye ilişkin yükseköğretim kurumlarında şimdiye kadar alınan önlemlerin ve kararların masaya yatırılacağını, akademik camianın bu yapıdan tamamen temizlenmesi için atılacak yeni adımların etraflıca görüşüleceğini belirtmiş, bugüne kadar yapılan çalışmaların taviz verilmeden devam ettirilmesi uyarısında bulunmuş ve üniversitelerde örgütün nefes almasını dahi istemediğini, kimsenin bu mücadelede gevşek davranmaması gerektiğini iletmiştir” ifadelerini kullandı.

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ

Hukuksuz şekilde üniversitelere yerleşen örgüt elemanları hakkında gerekenin yapılması gerektiğini savunan Özkoçak, “Prof. Dr. Yekta Saraç hocamızın açıklamalarının gerekli olduğuna ve kararlı bir şekilde uygulanması gerektiğine yürekten inanıyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Uzun yıllardır üniversitelerimizin kanını emen bu örgütün destekçilerinin ve hukuksuz şekilde üniversitelerimize yerleştirdiği elemanlarının tespit edilerek gerekenin ivedilikle yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer yandan Sayın Başkanın konuşma ve tembihleri arasında, satır arasında geçen, “Eğer herhangi bir şüphelendiğiniz bir akademisyen varsa YÖK olarak gereğini yaparım.” ifadesi şüphe üzerine bazı uygulamalar için açık kapı bırakmaktadır. Ülkemizin çok sıkıntılı günler geçirdiği bu günlerde bu ifadeler yanlış anlaşılarak şüphe üzerine bazı uygulamalar yapılmasına neden olabilir” şeklinde açıklama yaptı.

CİDDİ İFTİRALARA KAPI ARALAYABİLİR

“Toplumsal birlik ve beraberliğin vurgulandığı ve elzem olduğu bu günlerde yapılabilecek bazı hatalı uygulamalar, suiistimale açık istenmeyen bazı durumlar oluşmasına sebep olabilir” diyen Özkoçak, “Özellikle mobbingin en üst seviyede olduğu üniversite gibi kurumlarda insanların hoşlanmadığı kişiler hakkında “bu FETÖ’cü” diyerek pek çok masum ve vatansever insana ciddi hasarlar verebilir ve bu birlik beraberlik günlerinde toplumumuzda ve üniversitelerimizde ciddi olumsuzluklar meydana getirebilir. Özellikle bu dönemde birçok üniversitemizde yapılmakta veya yapılacak olan rektör seçimleri ve oy verme/vermeme tartışmaları da bu tür iftiralara kapı aralayabilir. Bu sebeplerle yapılacak uygulamaların kesinlikle ciddi bir araştırma ve devletimizin istihbarat birimlerinin raporları sonucunda yapılması, iftiracılara fırsat verilmemesi için önem arz etmektedir” dedi.

    

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.