GGYD Başkanı Allıoğlu: "Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek"

GGYD Başkanı Allıoğlu: "Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, 20. Olağan Genel Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, “Tüzüğümüzde yaptığımız değişiklik ile Türkiye’nin 81 ilinde şube açabileceğiz. Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek" dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) tarafından 20. Olağan Genel Kurulu Toplantısı Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, 20. Olağan Genel Kurulda tüzükte yapılan değişiklik ile Türkiye’nin 81 ilinde şube açabileceklerini kaydetti. Allıoğlu, “Her yönüyle iş dünyasının nabzını tutuyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek. Altyapımız sağlam. İletişim ağımız çok güçlü. Bu sinerji bizi daha da güçlendiriyor” dedi.

81 İLDE ŞUBELEŞECEĞİZ

20. Olağan Genel Kurul toplantısının açılışında konuşan Allıoğlu, “GGYD’yi büyük bir heyecanla büyütüyoruz. Tüzüğümüzde yaptığımız değişiklik ile Türkiye’nin 81 ilinde şube açabileceğiz. İzmir’den sonra sırada Çorum, Konya, Eskişehir ve Bursa’da şubeleri var. Her yönüyle iş dünyasının nabzını tutuyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek. Altyapımız sağlam. İletişim ağımız çok güçlü. Üyeleriz aktif olarak dernek faaliyetlerimize katılıyor, mobil uygulamamız üzerinden birbirleri ile iletişime geçiyor. Bu sinerji bizi daha da güçlendiriyor. GGYD olarak ticareti geliştirmek, büyütmek için çalışsak da bizi en mutlu eden projemiz ‘Nilüferler Yetişiyor’ projemizdir. ‘Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu’ ile her ay 100 öğrenciye karşılıksız burs sağlıyoruz, 100’den fazla öğrencimizi de mezun ettik. Bizler için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2023-01-24-at-10-47-47-2.jpeg

“ERİŞİM ALANLARIMIZI BÜYÜTÜYORUZ”

GGYD’nin 2022 yılı çalışmalarına değinen Allıoğlu, “Derneğimiz bu yıla da hızlı başladı, yılın ilk haftasında İş’te Fırsat Toplantılarımızın 59’uncusunu gerçekleştirdik. İş’te Fırsat Toplantıları GGYD’nin patentli markasıdır. İş’te Fırsat Toplantıları ile daha nice değerli konuğumuzu ağırlamaya, vizyonumuzu genişletmeye, yeniliklerden haberdar olmaya ve Türkiye gündemini birlikte değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu yıl ocak ayında K.K.T.C ve Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret ettik. Uluslararası bağlantılarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Ankara’da diyalog kurmadığımız kamu kuruluşu, STK neredeyse yok. Erişim alanımızı büyütüyoruz. Medyada manşetlere taşınıyor, özel röportajlar gerçekleştiriyoruz. Başta Ankara olmak üzere Türkiye’de GGYD’nin tanınırlık ve güvenirlilik algısı pozitif bir şekilde güçlenmeye devam ediyor. Her faaliyetimizi mütevazı bütçelerle yapıyoruz. Tarafsız olmanın vicdan rahatlığıyla, gönüllülük, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerimiz ile yolumuza ediyoruz. Ankara Ticaret Odası (ATO) ve ATO Başkanıma misafirperverliği için teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

whatsapp-image-2023-01-24-at-10-47-47.jpeg

“GGYD’DE ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN İYİ BİR EKİP VAR”

GGYD’nin 20. Olağan Genel Kurulu’na ev sahipliği yapan ATO Başkanı Gürsel Baran, şu sözleri kullandı: “Bütün STK’lar ile önemli diyaloglar içindeyiz. GGYD’yi çok başarılı buluyorum. GGYD yönetiminde yer alan isimler arasında daha önce ATO’da yer alan arkadaşlarımız var. Bu salonlar sizler için, yeter ki çıktı alalım. Zor bir süreçten geçiyoruz, pandemi süreci dünyanın alışkın olmadığı bir süreçti fakat Türkiye dünyadan pozitif ayrıştı, coğrafyamızda sıkıntılara alışkınız. Problemlere bağışıklık kazandık. Ülkece hızlı hareket eden, ticareti aşk ile şevk ile yapan bir ülkeyiz, farklı bir ülkeyiz. Birliğimizi devam ettirdiğimiz sürece bu dünyadaki en önemli ülkelerden birisi olabiliriz. Türkiye dünya ekonomisinde ilk beşte yer alabilir. Bunun en önemli unsuru STK’lar. Bu yıl ülkemizin 100. yılı ATO’nun da 100. yılı. Bu ülke nice yüz yıllar görecektir. GGYD Ankara dışına çıkmaya başladı. Büyük bir samimiyet olduğunu görüyoruz. GGYD'de hem şehrimiz hem de ülkemiz için iyi bir ekip var. Biz ATO yönetimi olarak GGYD ile çalışmaktan çok memnunuz.”

GGYD TÜRKİYE MARKASI OLMA YOLUNDA

Toplantıda konuşan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ise ömrünü sivil topluma adadığını dile getirdi. Sarıtoprak, “Ben 100’e yakın dernek, cemiyet ve vakfın üyesiyim. Üyesi olmaktan onur duyduğum STK’lardan birisi de GGYD’dir. Çalışmalarını yıllardır takip ederim. M. Nezih Allıoğlu’da kendisini sivil topluma adamıştır. Bir STK’da üyeler etkinliğe geldi mi o STK’nın sözü dinlenir. Ankara Sanayi Odası, ATO ve diğer kamu kurumları ile iyi ilişkiler kurarlar. GGYD’nin bu anlamda çok iyi bir üye profili var ve üyelerin katılımı çok iyi. GGYD Ankara markası idi şimdi Türkiye markası olma yolunda devam ediyor. Yaşadığım müddetçe GGYD’nin, Ankara’da STK’ların yanında olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından GGYD 20. Olağan Genel Kurulu’nda 2022 yılı faaliyet raporu okundu, GGYD 2023 Bütçesi üyelerin onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. 20. Olağan Genel Kurul Divan Başkanlığı’na plaket teslimi ve toplu hatıra fotoğraf çekiminin ardından toplantı tamamlandı.

Salih Çifci/ İLKSAYFA-

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.