Hedef: En anlamlı EVET 

Hedef: En anlamlı EVET 

16 Nisan'da yapılacak referandumda en anlamlı ‘evet’in Pursaklardan çıkması bekleniyor. Son seçimlerde Pursaklar’dan yüzde 75’le Ak Partiye rekor bir oy çıkmıştı. Pursaklar’dan 16 Nisan’da da yüzde 70’ler seviyesinde evet çıkacağı tahmin ediliyor. 

16 Nisan’da yapılacak olan referandumda en anlamlı  ‘evet’ in Pursaklar’dan çıkması bekleniyor. Son 1 Kasım seçimlerinde Pursaklar’dan yüzde 75’le Ak Partiye rekor bir oy çıkmıştı. Pursaklar’dan 16 Nisan’da da yüzde 70’ler seviyesinde evet çıkacağı tahmin ediliyor. Gerek Ak Parti ilçe teşkilatı gerekse Selçuk Çetin yönetimindeki belediye ‘evet’ için hummalı bir çalışma yürütüyor. Halka anayasa paketi anlatılıyor. Kabul edilmesi halinde Türkiye’de ne gibi değişiklikler olacağının altı çiziliyor. Ak parti yönetimi ve hükümet referandumda yüzde 55 ve üzerini “anlamlı bir destek” olarak değerlendiriliyor, sandıktan en az yüzde 55 evet çıkmasını hedefliyor. Ak Partili Belediye Başkanı Selçuk Çetin halktan aldığı izlemin çok büyük oranda evet olduğunu belirterek “Bu sandıkta da en anlamlı evet Pursaklar’dan çıkacaktır” diyor.

PURSAKLARDAN ‘ANLAMLI EVET’ ÇAĞRISI
Belediye Başkanı Selçuk Çetin öncülüğünde yürüyüş yapan Pursaklar halkı, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda “Güçlü Türkiye Güçlü Pursaklar için Evet” çağrısı yapmıştı. 16 Nisan’da halkın takdirine sunulacak olan 18 maddelik anayasa değişiklik paketinin neler getirdiğini halka anlatmaya yönelik çalışmalarına hız vermiş durumdalar. Belediye başkanı Selçuk Çetin son olarak bir grup vatandaşla birlikte evet yürüyüşü gerçekleştirmişti.
Pursaklar’da  düzenlenen kortejde Türk Bayrağı eşliğinde yürüyüş yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler’in eşi Ayşenur İşler, sanatçılar Coşkun Sabah, Nadide Sultan, Yusuf Güney Ayhan Aşan, Çiğdem Tunç, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda kişi eşlik etmişti.

Belediye Caddesi’nde başlayan yürüyüş Yunus Emre Caddesi’de devam edip Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi önünde son bulmuştu. Yürüyüş esnasında halkın yoğun ilgisini ile karşılaşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, cadde esnafı, sokaktaki vatandaş ve apartman pencerelerinden bakan vatandaşları selamlayıp karanfil takdim etmişti. Ak parti yönetimi ve hükümet referandumda yüzde 55 ve üzerini “ anlamlı bir destek” olarak değerlendiriliyor, sandıktan en az yüzde 55 evetin çıkmasını hedefliyor. 16 Nisan’da yapılacak olan referandum için dua ve ‘evet’ desteği isteyen Başkan Çetin “Pursaklar kararını vermiş, herkes ‘evet’ diyor. Allah hepsinden razı olsun” değerlendirmesinde bulunmuştu. İlçedeki ‘Pursaklar evet diyor’ kortejine yoğun ilgi gösteren halk organizasyondan dolayı Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etmişti. 

BU SEFER ANLAMLI REKOR
1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinde yüzde 75,5’le AK Parti’yi destekleyen Pursaklar, Ankara’daki metropol ilçeler içerisinde birinciliğini koruyarak rekor kırmıştı. Başkent’teki metropol ilçelerde her seçimde birinci olan Pursaklar tekrardan bir rekora imza atarak yüzde 75,5’le istikrardan yana olup AK Parti’yi tercih etmişti.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 1 Kasım seçim sonuçlarını şöyle değerlendirmişti: “Pursaklar 1 Kasım seçimlerinde başkentimizdeki metropol ilçeler arasında yine birinci oldu. Teşkilatımızla milletvekili adaylarımızla büyük bir uyum içinde canla başla çalıştık. Yeniden tek başına iktidar olacağımıza inandık. Daha 8 Haziran sabahı ‘Tekrar seçim yapılması halinde bu işi başaracağız ve en güçlü desteği Pursaklar olarak vereceğiz’ dedik. Hamdolsun bunu başardık. Milletimiz istikrardan yana oldu. Kıymetli hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.”

 Ak parti yönetimi ve hükümet referandumda yüzde 55 ve üzerini “anlamlı bir destek” olarak değerlendiriliyor, sandıktan en az yüzde 55 evet çıkmasını hedefliyor. Ak Partili Belediye Başkanı Selçuk Çetin halktan aldığı izlemin çok büyük oranda evet olduğunu belirterek “Bu sandıkta da en anlamlı evet Pursaklar’dan çıkacaktır” diyor.

HAKAN ŞAHİN / HABERVAKTİM 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.