HİZMET-İŞ 46. kuruluş yıldönümünü kutladı

HİZMET-İŞ 46. kuruluş yıldönümünü kutladı

Hizmet İş sendikası 46. Yılını akşam yemeği davetiyle kutladı. Davette konuşan Genel Başkan Mahmut Aslan, “Sendikamızı Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında daha da büyütmeye daha da güçlendirmeye azmettik” dedi.

Hizmet – İş Sendikası 46. Yaşını düzenlediği akşam yemeği ile kutladı. Yemekte açılış konuşması yapan Hizmet- İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Aslan, “Belediyede çalışan gönül insanlarının, dava adamlarının mütevazı anlayışlarını içine katarak 46 yıl önce kurdukları Hizmet-İş, ilk günkü azmiyle, ilk günkü kararlılığıyla yoluna devam ediyor. Kurucu Başkanımızı ve Kurucu Üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi ki bu yola çıktınız, iyi ki bu mücadelede beraberiz ve birlikteyiz” dedi. Yemeğe sendika üyelerinin yanı sıra çok sayıda siyasetçi ve bürokrat katılım sağladı. Yemekte konuşma yapan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok’ta katılım sağladı.

foto-001.jpg

“BÜYÜMEYE AZMETTİK”

Hizmet-İş’in temelinde samimiyet, dürüstlük, refah ve ihlas olduğunu vurgulayan Arslan, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında çabalarını artırarak yola devam edeceklerini belirtti. Arslan, “Samimiyetimizin, çabamızın, vefamızın, gayretimizin sonucunda Rabbimiz bize Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olmayı nasip etti. İstikametimizden vazgeçmeden, değerlerimizden geri adım atmadan, ülkemizin, bölgemizin ve küremizin tüm mazlum ve mağdurlarının yanında olmaya devam ederek sendikamızı Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında daha da büyütmeye daha da güçlendirmeye azmettik” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Kamu Çerçeve Protokolü’nün belediyeleri de kapsaması ve belediye şirketlerinde çalışan işçilere de 6772 Sayılı Kanun kapsamında 52 günlük tediyenin verilmesi yönünde çalışmalar ve mücadeleler verdiklerini söyleyen Arslan, “Bugün gerçekleştirdiğimiz sempozyumla bu iki konuyu bilim insanlarıyla tartıştık. Bundan sonraki süreçte hocalarımızla çalışmalarımızı daha da derinleştirerek bu iki konuda ciddi belgeler ortaya koyacağız” dedi.

hakis2.jpg

“EV İŞÇİLERİ PROJEMİZ, ULUSLARARASI BİR PROJEDİR”

Arslan, ev işçileri için başlattığımız projenin uluslararası mahiyette olduğunu vurgulayarak, “Bütün mazlumlara ulaşmak zorundayız. Küçük hesaplara kanmadan yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin tüm mazlumlarını HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızda buluşturmak zorundayız. Bu, bizim sorumluluğumuzun gereğidir. Biz gerçekleri inşa etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASI

Tören katılımcılara selamlama konuşması yapan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “46 yıl önce kurulan Hizmet-İş Sendikası, Mahmut Arslan Başkanımızın başkanlığında şu an Türkiye’nin en büyük işçi sendikası. Bu, büyük bir başarı. Başarılarınızın devamını Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek başarı dileklerini sundu.

foto1.jpg

“ABB’DE ÇALIŞAN HİÇBİR İŞÇİMİZİN EKMEĞİYLE OYNAMAYACAĞIZ”

Altınok, “Altınok gelirse işçileri belediyeden atacak’ diyorlar, daha önce söyledim, şimdi de söylüyorum; biz, söz verip de sözünde durmayanlardan değiliz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçimizin ekmeğiyle, çocuklarının rızkıyla oynamayacağız ”dedi. Programa; Genel Başkan Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert ve Mehmet Ali Kayabaşı, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Hizmet-İş Sendikasının Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreteri Eda Akbulut, Genel Sekreter Yardımcıları Fatma Zengin, Hamdi Abdullah Koçoğlu, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Demir, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın Genel Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, bürokratlar ve basın mensupları katıldı.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.