Hizmet-İş'ten İşçi Eğitimi

Hizmet-İş'ten İşçi Eğitimi

Hizmet-İş Sendikası, tüm üyelerine çeşitli alanlarda eğitim programları uygulamaya başladı. İşyeri-işçi eğitiminin pilot uygulamasını Ankara'da başlatan Hizmet-İş, katılımcılara 6552 sayılı kanun ve ilgili yönetmelikler, Örgütlenme bilinci ve Etkili ileti

 

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

 

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası, bir okul kimliğiyle sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, tüm üyelerine yönelik eğitim programları uygulamaya başladı. Bu bağlamda özellikle taşeron firmalarda çalışan işçilere yönelik işyeri seminerleri periyodik olarak gerçekleştiriliyor.

PİLOT BÖLGE ANKARA 

Sendikanın eğitim faaliyetleri kapsamında şube, bölge ve il yöneticileri ile işyeri sendika temsilcilerine verilen eğitimler artık, doğrudan işyerlerinde işçilere de veriliyor. İşyeri işçi eğitiminin pilot uygulamasını Ankara'da başlatan Hizmet-İş Sendikası, bu kapsamda Çalışma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Kamu Hastaneleri Birliği, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde eğitimler verdi. Özellikle taşeron işçilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde, 6552 sayılı kanun ve ilgili yönetmelikler, Örgütlenme bilinci ve Etkili iletişim konularında kapsamlı dersler veriliyor. Eğitimlerde tüm katılımcılara Katılım Belgesi ve Ferdi Kaza Sigortası belgesi de veriliyor.

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.