Plakasız Başkent Turu

Plakasız Başkent Turu

Plakasız araç kullanan veyahut standart dışı plaka takan araç sürücüleriyle ilgili bu günlerde denetimler arttırılsa da bazı korkusuz sürücüler hala Başkent'te cirit atıyor. Plakasız dolaşmanın cezası ise bin 698 TL.

OSMAN AKDOĞAN/ HABERVAKTİM-

 

Mevzuatta belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan, sahte ve ikiz plaka taktığı tespit edilen araç sürücülerine yönelik denetimler arttırılıp sürücüler hakkında bu günlerde ağır cezai işlemler uygulanmaya başlansa da bazı korkusuz sürücüler, kurallara uymamaya devam ediyor.

PLAKASIZ GEZİYOR

Anadolu Bulvarı'nda objektifimize yansıyan bir görüntü ise tüm uyarı ve cezai yaptırımlara rağmen korkusuz sürücülerin Başkent trafiğinde hala cirit attığını gösteriyor. Anadolu Bulvarı'ndan 1668. Cadde'ye girerken karşılaştığımız kırmızı binek aracın arka ve ön tarafta bulunan plakaların hiçbirisi bulunmuyor.

PLAKASIZ SÜRÜCÜYE BİN 698 TL CEZA

Aracı plakasız olarak kullanan sürücüye ise bin 698 lira, başka bir araca ait ya da sahte bir plaka takan veya kullananlara da 5 bin lira idari para cezası yazılıyor. Mevzuatta belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 lira ceza veriliyor ve plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınıyor, aksi takdirde araç trafikten men ediliyor. Ayrıca merdiven altı iş yerlerinde veya internet üzerinden sipariş ile plaka basımı veya dağıtımı yapanlara ise 10 bin lira idari para cezası uygulanacak.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.