Polatlı Belediyesi yaşlı ve engelli bakımı hizmeti alacak

Polatlı Belediyesi yaşlı ve engelli bakımı hizmeti alacak

Polatlı Belediyesi, ilçede yaşayan tam 2 bin 500 engelli ve yaşlı vatandaşa hizmet etmek için evde bakım hizmeti alacak. İhale için son başvuru tarihi 1 Aralık 2023 olarak belirlenirken, söz konusu hizmetin bir yıllık süre ile alınacağı bildirildi.

Polatlı Belediyesi, yılın son günlerinde ilçede bulunan yaşlı ve engelli vatandaşlara 2024 yılını kapsayan bir yıl süre ile bakım hizmeti alabilmek için ihaleye çıkacağını duyurdu. Belediye, bu bağlamda yapılacak olan ihale ile 2 bin 500 engelli ve yaşlı vatandaşa hizmet verileceğini açıkladı. Polatlı Belediyesi, söz konusu ihalenin 1 Aralık 2023 tarihinde saat 10.30’da gerçekleşeceğini bildirerek, satın almanın ihale usulü ile gerçekleştirileceğini, tekliflerin ise sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacağını vurguladı.

yasli-bakim.jpg

İŞTE İHALE ŞARTLARI

Söz konuş habere konu olan ihalenin şartları ise şu şekilde açıklandı:
İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.

  • Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
  • Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
  • İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
  • Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler.

yasli-bakim-2.jpg

AYRINTILI BİLGİ EKAP’TA

“Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir” ayrıntısı verilen ihale için son olarak, “İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir. İstekliler teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir” ayrıntısına yer verildi.

Faruk Gökyurt / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.