Polisler FETÖ Kurumlarının Önünde Tetikte Bekliyor

Polisler FETÖ Kurumlarının Önünde Tetikte Bekliyor

Türkiye'de 15 Temmuz gecesi haince vatana kast eden FETÖ'nün kurumlarının önünde polisler 7/24 nöbet tutuyor. Kapatılan FETÖ kurumlarına asılan mühürlerin kopartılmaması ve kaçak şekilde girişlerin olmaması için polisler tetikte.

 

 

UĞUR ÖĞÜT / HABERVAKTİM

 

Türkiye demokrasisine kast eden FETÖ’nün kurumlarının önünde polis ekipleri nöbet tutuyor. Mahkeme kararlarını herhangi bir vatandaşın koparmaması ve kurumlara kaçak girişlerin engellenmesi için polisler FETÖ kurumlarının önünde 7/24 tetikte.

POLİSLER 7/24 TETİKTE

Hain darbe girişimi sonrası FETÖ kurumları birer birer kapatıldı. FETÖ’ye destek veren kurumlar hakkında işlemler devam ederken mühür vurulan yerlerde polisler nöbet tutuyor. Kurumların kapısına asılan mühürlü mahkeme kararlarının sökülmemesi ve FETÖ’cü hainlerin kurumlara kaçak giriş yapmaması için kahraman polis ekipleri 7/24 kurumların önünde tetikte bekliyor.

BEDELSİZ OLARAK DEVREDİLDİ

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan vakıfların her türlü taşınır ve taşınmazları ile her türlü mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakı Vakıflar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak devredildi. Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarının sağlık uygulama ve araştırma merkezleri ve kapatılan diğer kurum ve kuruluşlara ait olan taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evrak Hazineye bedelsiz olarak devredildi. Bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edildi.

2341 KURUM VE KURULUŞ KAPATILDI

23 Temmuz Cumartesi günü Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 19 sendika, 43 özel öğretim kurum ve kuruluşu, 104 vakıf, 35 sağlık kuruluşu, 934 özel ilköğretim okulu ve lise ve son olarak 15 üniversitenin kapısına kilit vuruldu. Bu şekilde toplam 2341 kurum ve kuruluş kapatıldı. 667 karar sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'nin ikinci bölüm Kapatılan Kurum ve Kuruluşlara İlişkin Tedbirler 2. maddesinin 3. bendine göre; ''Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı belirlenen ve ekli listelerde yer almayan özel ve vakıf sağlık kurum ve kuruluşları, özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıflar, dernekler, vakıf yükseköğretim kurumları, sendikalar, federasyonlar ve konfederasyonlar, ilgili bakanlıklarda bakan tarafından oluşturulacak komisyonun teklifi üzerine bakan onayı ile kapatılır. Bu fıkra kapsamında kapatılan kurum ve kuruluşlar hakkında da ikinci fıkra hükümleri uygulanır.''

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.