Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten MHP'li Semih Yalçın'a sert tepki: Sabrımızın sınırlarını zorluyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten MHP'li Semih Yalçın'a sert tepki: Sabrımızın sınırlarını zorluyor

Öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten yeni bir açıklama geldi. Ayşe Ateş, isim vermeden MHP'li Semih Yalçın'a eşiyle ilgili yaptığı açıklamadan ötürü sert tepki gösterdi "Sabrımızın sınırlarını zorluyor" dedi.

Öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten yeni bir açıklama geldi. Ayşe Ateş, isim vermeden eşiyle ilgili bir yetkilinin yaptığı açıklamaya, çok sert tepki gösterdi.

AYŞE ATEŞ'TEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in "bir siyasetçi" diye bahsedip tepki gösterdiği kişinin MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın olduğu belirtildi.

Ayşe Ateş açıklamasında "Şehit eşim Sinan Ateş'in tertemiz adını ağzına almadığı için memnun olduğum bir siyasetçi, dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır" dedi ve şöyle devam etti:

KENDİSİNİ TEMİZE ÇIKARMASI GEREKEN BU BEYEFENDİ

"Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?

Bütün çocuklar elbette ki masumdur ancak bu beyefendi iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir?

En azından biz bunu inandırıcı bulmadık. Acıları deşmek istemem ancak bu beyefendi madem ki bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsizliğini gösterdi birkaç cümle etmek mecburiyeti hasıl oldu.

BU BEYEFENDİNİN OĞLU VEFAT ETTİĞİNDE KENDİSİNİ YALNIZ BIRAKMAYAN EŞİMDİ

Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin) vefat ettiğinde beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan benim eşimdi. Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi hakkını araması gereken çocukların hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

EVLATLARIM MAZLUM DEĞİL MAĞRURDUR

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğim talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü Şehit Sinan Ateş'in evlatları bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi mazlum değildir, aksine mağrurdur. Çünkü benim evlatlarım; hayatı boyunca tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır.

Bizi herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri ilgilendirmemektedir. Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikasti kim aydınlatmaya çalışıyor biz ona bakıyoruz. Gerisi bizim için lafügüzaf.

KÖR DEĞİLİZ SAĞIR DEĞİLİZ DİLSİZ DEĞİLİZ

Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan gerçekler ortaya çıksın. Tüm gerçekler belgeleriyle ortaya çıktığında bugünlerde yapılan bu ve benzeri açıklamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır.

Dua ile..."

ayse-ates-aciklama.jpg

SEMİH YALÇIN NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün yaptığı açıklamada, adını anmadığı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak üçüncü kez gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş ile Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Emre Yüksel'in tutuklanmasına tepki göstererek "Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir" demişti.

Semih Yalçın tutuklanan Emre Yüksel'in özel kalem müdürü olduğu iddialarını da yalanlamıştı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.