Siteler’den İstanbul çıkarması: Hedef esnafı buluşturmak

Siteler’den İstanbul çıkarması: Hedef esnafı buluşturmak

Siteler esnafı Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nı ziyaret etti. Ziyareti organize eden ANKAMOB’un Başkanı Taklacı, “Her fuara organizasyon yaparak üyelerimizin hem katılımcı tarafında hem de ziyaretçi tarafında olmalarını hedefliyoruz” dedi.

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) 150 esnafı ile Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarına ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette sektör temsilcileri ile bir araya gelen Ankaralı esnaf ilk önce Eyüp Sultan Cami’nde sabah namazlarını kılıp Eyüp el Ensari Hz. ‘nin kabrini ziyaret ettiler. Bu yıl İFM ve Tüyap Fuar merkezinde olmak üzere iki noktada gerçekleşen, Türkiye’nin en büyük Dünyanın sayılı Mobilya fuarlarından olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF) yüzlerce katılımcısıyla Türk mobilya sektörünü domine etmeye devam ediyor.

1-003.jpg

ESNAF İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu ve Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, üyelere yapılan fuar ziyareti programı hakkında; “Her fuara organizasyon yaparak üyelerimizin hem katılımcı tarafında hem de ziyaretçi tarafında olmalarını hedefliyoruz. İstanbul fuarı da büyüklüğü düşünüldüğünde bizler için heyecan verici ve dünya genelinde de sektör açısından önemli bir fuar. Ağaç işleri Federasyonu ve Esnaf Sanatkarlar odası olarak, bilindiği gibi üyelerimiz el işçiliği gücü ile imalat yapan bu fuarda ışıklar altında parlayan o güzel mobilyaların imalat aşamasında olanlar yani mutfaktaki görünmeyen kahramanlar. Bu sebeple kimi boyasını, kimi ayağını, kimi döşemesini yaptığı mobilyaların bitmiş hallerini görüyor, yeni trendleri takip edebiliyorlar. Bu anlamda üyelerimizin yani esnafımızın fuarları ziyaretleri bizim için önem arz ediyor. Ayrıca sektörümüzde ki büyük küçük paydaşları da bir araya getirmiş oluyoruz” dedi.

2-005.jpg

GEREKEN DESTEK VERİLMELİ

Başkan Taklacı, fuar organizasyonuna da değinerek, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu'nun ve bağlı meslek kuruluşlarımızın bu organizasyonlardan uzak tutulmaması gerektiğini, gerekirse bu konuların bir yönetmelikle düzenlenerek fuara katılanlar kadar mutfakta emeği olan esnaf ve sanatkârlara da saygı gösterilmesi ve gerekli desteklerin yapılması gerektiğinin dikkatini çekti.

Kaynak:Ayça Yaslı / gazeteilksayfa.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.