STK’LAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

STK’LAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından Bazı Sivil Toplum Kuruluşları, seçimi değerlendirdi. ATO Başkanı Salih Bezci, “Halkımız 1 Kasım’da sandığa giderek oyunu istikrardan yana kullanmıştır. Seçmenin kararına herkes saygı duymalı ve seçim tartışmaları son bu

 

ZAFER DENİZ / HABERVAKTİM

Bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK), 1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından seçimi değerlendirdi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, seçmenin 1 Kasım seçimlerinde istikrarı seçtiğini belirterek, “Türkiye uzun süredir seçimlere endekslenmişti. Artık ekonomi konuşmanın zamanı geldi” dedi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin sonuçlarını değerlendiren ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türk milletinin istikrarı seçtiğini söyledi.

Herkesin seçim sonuçlarını içine sindirmesi gerektiğini kaydeden Bezci, “Halkımız 1 Kasım’da sandığa giderek oyunu istikrardan yana kullanmıştır. Seçmenin kararına herkes saygı duymalı ve seçim tartışmaları son bulmalıdır. Vatandaşlarımız barış, huzur ve güvenlik içinde yaşamak istiyor. Sonucun ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

‘MİLLET SEÇİMİNİ YAPTI’

2015 yılının büyük bir bölümünün seçim tartışmaları ile geçtiğini vurgulayan Bezci, “Türkiye uzun süredir seçimlere endekslenmişti. Millet seçimini yaptı.  Seçmenin kararına herkes saygı duymalı ve seçim tartışmaları artık son bulmalıdır. Türkiye’nin gündemi artık ekonomi olmalıdır” dedi.

Türkiye’yi yüksek gelir seviyesine taşıyacak ekonomik reformların hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Bezci, şöyle devam etti: “Orta gelir tuzağından çıkmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Halkımız daha yüksek bir refah seviyesinde yaşamayı hak ediyor. El ele vererek reformları hayatı geçirelim ve ülkemizi hep birlikte hak ettiği seviyeye taşıyalım.”

ESDER GENEL BAŞKANI: ‘DOLAR VE EURO’DA DÜŞÜŞLER BAŞLADI’

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus ise 1 Kasım seçim sonuçlarını şöyle değerlendirdi: "Öncelikle 1 Kasım Genel Seçimlerinin milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Seçimi büyük bir yükselişle tamamlayan  AK Parti'yi ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu tebrik ediyorum. Seçim sonuçlarıyla birlikte anlık olarak Dolar ve Euro’da düşüşler başladı. Bunu faiz oranlarının da  takip edeceğini umuyoruz. ESDER olarak temennimiz bu iyimser tablonun devam etmesi yönündedir.

Bizleri daha çok mutlu eden seçim sonuçlarının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun  ‘AK Parti değil Türkiye kazanmıştır’ diyerek yaptığı mütevazi ve tüm milleti kucaklayan açıklamasıdır. Yarın itibariyle tek partili iradeli bir Türkiye ile birlikte piyasaların daha iyimser şekilleneceğini umuyoruz.

Bununla birlikte Esnaf ve sanatkarlar Derneği olarak verilen vaatlerin takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Yeni anayasayla birlikte yeni reformlarla milletimizin kanayan yaralarına merhem olacak gelişmelerin beklentisi içinde  olacağımızı belirtmek isterim. Genel Seçimlerin tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

‘ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Milletvekili Genel Seçimi’nde millet iradesinin büyük bir katılımla sandığa yansıdığını ve seçimlerin örnek bir demokratik olgunlukla gerçekleştirildiğini belirterek, sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diledi.

Bayraktar, genel seçimle ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Seçimlerin milletimize yakışır şekilde, huzur içinde, yüksek katılım ve olgunlukla gerçekleştirilmiş olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Milletimiz görevini yerine getirmiş ve ülke yönetimini belirleyen iradesini, yüksek katılımlı bir seçimle sandığa yansıtmıştır. Şimdi seçim süreci hızla geride bırakılmalı, toplumun bütün kesim ve sektörleri topyekûn olarak ülke sorunlarına ve menfaatlerine odaklanmalıdır.

Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

PALANDÖKEN: SEÇİM SONUÇLARI ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de genel seçim sonuçlarını şu ifadelerle değerlendirdi: “Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Vatandaş kararını vererek tek başına hükümet kurma çoğunluğunu vermiştir. Bundan sonra birlik, beraberlik içinde ekonomik reformların yapılması öncelikli beklentimizdir.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.