TEMİZLİK ŞART

TEMİZLİK ŞART

Başkent'te Ankara ve ODTÜ gibi üniversitelerin adeta birer "anarşist yetiştirme merkezleri"ne dönmesi ürkütürken, Hükümet ve YÖK görece çağrılıyor.

TESPİT EDİLEN SAYI: 3500

Kampüslerde terör estiren, PKK/DHKP-C gibi terör örgütleri lehine eylem gerçekleştiren, kaldıkları yurtları cephaneliğe çeviren öğrenci ve molotof gibi el yapımı patlayıcı imal etme eğitimi verilen odalara teknik takip yapıldı. ODTÜ, Ankara ve Hacettepe'de terör eylemlerine karışan öğrenci sayısının 3 bin 500 olduğunu belirledi.

PEKİ YA SÖZDE "ÖĞRETİM ÜYELERİ?"

Terör eylemlerine karışan bu öğrencilerin kayıtlarının yenilenmemesi gündemde. Üniversitelerdeki temizliğin terör örgütü sempatizanı öğrencilerle sınırlı kalmaması bekleniyor. Kimi öğretim üyelerinin öğrencileri marjinal sol grupların kucağına ittiği, bunlar için de gereğinin yapılması gerekteği kaydediliyor.

 

HABERVAKTİM-

 

Ankara ve ODTÜ gibi üniversitelerin adeta birer "anarşist yetiştirme merkezleri"ne dönmesi ürkütürken, Hükümet ve YÖK görece çağrılıyor.

Malum bu üniversiteler sürekli PKK, DHKP-C gibi terör örgütleri lehine açıklama ve eylemlerle gündeme geliyor. Buralardaki marjinal sol gruplar dindar ve milliyetçi öğrenciler üzerinde de adeta terör estiriyor.

SON ÖRNEK ODTÜ'DEN

Son olarak ODTÜ, mescit tartışması ile gündemde. Mevcut bir mescidin yenilenmesi ve kütüphane mescidinin 24 saat açık olması marjinal sol grupların tepkisini çekmişti. Bu çevreler günlerdir ODTÜ'de şiddetvari eylemler gerçekleştiriyor; dindar öğrencilere saldırıyorlar. Ankara Üniversitesi'nde de sürekli bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların durdurulması çağrısı yapılıyor. Bu eylemlerde devlet "katil" ilan edilirken, terör örgütü kutsanıyor.

NEŞTER ŞART

Hükümet'ten anarşist yetiştirme merkezlerine dönen üniversitelere neşter vurması bekleniyor. Habervaktim'in edindiği bilgilere göre, üniversiteleri karıştıran PKK ve DHKP-C’nin de aralarında bulunduğu örgüt mensuplarını temizlemek için bir çalışma başlatıldı. YÖK’ün, güvenlik birimleri ile koordineli olarak yürüttüğü temizlik operasyonunun yarıyıl tatili sonrasında başlaması bekleniyor.

TESPİT EDİLEN SAYI: 3500

Güvenlik birimleri yaptıkları çalışmada ODTÜ, Hacettepe ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu üniversitelerdeki terör eylemlerine karışan öğrenci sayısının 3 bin 500 olduğunu belirledi. Kampüslerde terör estiren, kaldıkları yurtları cephaneliğe çeviren başta molotof olmak üzere el yapımı patlayıcı imal etme eğitimi verilen odalara teknik takip yapıldı.

GÖRÜNTÜLER KARE KARE İZLENDİ

Emniyet birimleri gösterilerde çekilen ve yüzlerce saat tutan kayıtları tek tek izledi. Görüntülerden elde edilen bilgiler YÖK ve ilgili üniversite yönetimleri ile paylaşıldı. Güvenlik birimlerinin uyarısı üzerine üniversiteler yaptıkları çalışmada terör olaylarına karışan öğrencilerin çoğunluğunun  derslere girmedikleri ve bazı derslerden üst üste devamsızlıktan sınıfta kaldıkları ortaya çıktı.

KAYITLARI YENİLENMEYECEK

Üniversiteler, bu güne kadar müsamahalı davrandıkları devamsızlıklara karşı hoşgörü göstermeme kararı aldı. İkinci yarıyılda terör eylemlerine karışan öğrencilerin kayıtlarının yenilenmemesi ilgili birimlere talimat verildi.

PEKİ YA SÖZDE ÖĞRETİM ÜYELERİ?

Üniversitelerdeki temizliğin terör örgütü sempatizanı öğrencilerle sınırlı kalmaması gerekteği belirtiliyor. Özellikle Hacettepe, Ankara Üniversitesi ve ODTÜ'de kimi öğretim üyelerinin öğrencileri marjinal sol grupların kucağına ittiği, bu öğretim üyeleri için de gereğinin yapılması gerekteği kaydediliyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.