TÜRK KIZILAYI’NDAN “İYİLİK KOŞUSU”

TÜRK KIZILAYI’NDAN “İYİLİK KOŞUSU”

Türk Kızılayı, daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşabilmek için 8 Kasım Pazar günü “İyilik Koşuşu” organize edecek. Kızılay Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliğe bağış yapan herkes katılabilecek.

ZAFER DENİZ / HABERVAKTİM

147 yıldır insanlığın hizmetinde olan ve halkından aldığı güçle milyonlarca insana yardım elini uzatan Türk Kızılayı, daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşabilmek için 8 Kasım’da “İyilik Koşuşu” organize edecek. İyilikseverler koştukça ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek.
Dünyanın birçok ülkesinde farkındalık yaratmak için uzun yıllardır gerçekleştirilen “İyilik Koşusu”nun startını bu yıl Türkiye’de Türk Kızılayı verecek. Kızılay Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliğe bağış yapan herkes katılabilecek.
BAĞIŞ YAPMANIN ÖNEMİ HATIRLATILACAK
İyilik koşusunun amacı daha fazla insanı sivil toplum kuruluşlarına (STK) bağış yapmaya yönlendirmek. Bu sayede insanlar iyiliksever olduklarını göstermenin yanı sıra arkadaşlarını, yakınlarını ve vatandaşları bağış yapmaya teşvik etmiş olacak.
Bu yıl Türk Kızılayı tarafından organize edilecek olan İyilik Koşusu, sadece insanları harekete geçirmiş olmayacak, İyilik Koşusu bağış yapmanın önemini bir kez daha hatırlatacak.
BAĞIŞLAR SAYESİNDE YÜZLER GÜLECEK
Yeni doğan bebeğini kucağına alan anneye Türk Kızılayı tarafından verilen Sevgi Bohçası, koşuya katılanların bağışları sayesinde daha fazla anneye ulaşacak.
On binlerce ihtiyaç sahibi insan, iyilik için koşanların bağışları sayesinde Kızılay Aşevlerinden sıcak yemek yiyebilecek.
Bağışlar sayesinde önemli bir katkı da çocuklar için olacak. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için sınıflar oluşturan Türk Kızılayı, iyiliksever koşucuların bağışları sayesinde yeni sınıflar hazırlayacak, çocukların yüzünü güldürecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.