'TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE EL UZATIYORUZ'

'TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE EL UZATIYORUZ'

Suriye’deki Türkmenler için gıda ve ihtiyaç malzemesi yardımı hazırlayan ATO, Ankaralıların desteğini Türkmenlere ulaştırmak için kampanya başlatı. ATO Başkanı Salih Bezci, “ ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisi bize insanlık vazifemizi öğreti

 

ZAFER DENİZ / HABERVAKTİM

Suriye’de özellikle Bayırbucak bölgesinde bulunan Türkmenlerin yaşadığı sıkıntılar üzerine Ankara Ticaret Odası (ATO) harekete geçti. Türkmenler için gıda ve ihtiyaç malzemesi yardımı hazırlayan Ankara Ticaret Odası, Ankaralıların desteğini Türkmenlere ulaştırmak için kampanya başlattı.

 

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, “Türkmen Kardeşlerimize El Uzatıyoruz” adıyla başlatılan kampanyaya ayni destek vermek isteyenler ATO bünyesinde kurulan 0312 201 80 29 numaralı “Türkmen Yardım Hattı”nı arayabilecek. 15 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek kampanyayla toplanan yardımlar Kızılay aracılığıyla Türkmenlere ulaştırılacak.

 

ATO BAŞKANI BEZCİ’DEN ÇAĞRI

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, özellikle Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye’de yaşananları endişe ile takip ettiklerini söyledi. Türkiye’nin sınırının hemen yanı başında yaşanan yangına seyirci kalamayacağını kaydeden Bezci, Ankaralılara  Türkmenlere sahip çıkma ve yardım etme çağrısında bulundu. Bezci,  “Ankara Ticaret Odası olarak, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle mağdur olan Türkmen kardeşlerimize kurumsal olarak yardım etme kararı aldık. Yardımları hazırlama sürecine girdiğimizde Başkent'ten Türkmen kardeşlerimize yardım etmek isteyecek başka hayırseverlerin olacağını düşünerek de bir kampanya başlattık” dedi. “Türkmen Kardeşlerimize El Uzatıyoruz” adıyla başlatılan kampanya ile Ankaralıların yardımlarını ulaştırmalarını sağlayacaklarını kaydeden Bezci şunları söyledi: “Ankaralı hemşerilerimizin sıcak yardım elinin Türkmen kardeşlerimize uzanması için kampanya başlattık. Ankara’nın en büyük sivil toplum kuruluş olan ATO’nun üyelerinin de bu kampanyaya destek vereceğine inanıyoruz. Bireysel birkaç eşya almak yerine üyelerimizin toplu malzemelerle Türkmen kardeşlerimizi desteklemesini bekliyoruz. Yanı başımızda büyük bir insanlık trajedisi yaşanıyor. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisi şerifi bize insanlık vazifemizi öğretiyor. Suriye’de aç yatan sadece komşumuz değil aynı zamanda kardeşlerimiz de. Ankaralıların, zor koşullar altında yaşamaya çalışan kardeşlerine karşı duyarlı olacağına inanıyoruz”

 

İHTİYAÇ DUYULAN BAŞLICA MALZEMELER

ATO’nun başlattığı kampanya ile Suriye’de güç koşullarda yaşayan Türkmenlere yapılacak yardımda gıda ve giyim başta olmak üzere diğer ihtiyaç malzemeleri toplanacak. Özellikle kadın ve çocukların mağduriyet yaşadığı bölgede ihtiyaç duyulan başlıca malzemeler şöyle: gıda (Özellikle ekmek arası yenebilecek, tek kullanımlık paketlerde muhafaza edilebilecek gıda malzemeleri), un, battaniye, çocuk bezleri, kadın hijyen malzemeleri, çocuk, kadın ve erkekler için kışlık giyim eşyaları ve botları.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.