Üçlü Kompleks GÜN SAYIYOR

Üçlü Kompleks GÜN SAYIYOR

Mamak Belediyesinin, Kıbrıs Mahallesi’nde yapımına devam ettiği, 10 bin metrekarelik alanı kapsayan içerisinde aile merkezi, gençlik merkezi ve kapalı pazar alanı bulunan üçlü tesis yüzde 85 oranında tamamladı.

Mamak Belediyesi ilçeye sosyal alanlar kazandırmaya devam ediyor. Son yıllarda gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile bambaşka bir çehreye kavuşan Mamak, ilçeye yapılan sosyal tesislerle adından sıkça söz ettiriyor.

YÜZDE 85 ORANINDA TAMAMLADI

Mamak Belediyesi'nin, Kıbrıs Mahallesi’nde yapımına devam ettiği, 10 bin metrekarelik alanı kapsayan içerisinde aile merkezi, gençlik merkezi ve kapalı pazar alanı bulunan üçlü tesis yüzde 85 oranında tamamladı.3 katlı şekilde Selçuklu mimarisi ile inşa edilen projenin 5 bin 220 metrekarelik inşaat alanına sahip bodrum katında 3 bin 920 metrekarelik kapalı pazar alanı, 6 adet dükkan, bay bayan mescit, zabıta karakolu ve tesisin teknik merkezi yer alıyor.

3 bin 111 metrekarelik zemin katta ise bin metrekarelik düğün salonu, derslikler, öğretmenler odası, idari ofisler, aile merkezi ve gençlik merkezi yer alıyor. Ayrıca bin 700 metrekarelik açık terası bulunuyor. Tesisin 3 bin 600 metrekarelik inşaat alanına sahip 1. katında yine aile merkezine ait 9 adet derslik, toplantı odaları, idari ofisler ve gençlik merkezine ait 8 adet derslik, yemek salonu, çok amaçlı salon bulunuyor. Pazar alanının üstü açık olan kısmı Selçuklu mimarisi ile özdeşleşmiş yapıyı bozmadan 9 adet cam kubbe oluşturularak üzeri kapatılarak özgün ve nitelikli bir tesis ilçeye kazandırılacak.

img_6.jpg

ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLACAK

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçeye yeni tesisler kazandırmaya devam ettiklerini belirterek," Vatandaşlarımızın taleplerini karşılayacak alanlar yapıyoruz. Yaptığımız üçlü kompleksin içerisinde düğün salonu, derslikler, çok amaçlı salonlar yer alıyor. Bölgenin ihtiyacını karşılayacak çok önemli bir merkez olacaktır. Eğitimde, kültürde, sporda ve sanatta öncü gelişen bir Mamak için çalışıyoruz." dedi.

Tesisin Mamak için önemli bir yatırım olduğunu vurgulayan Akgül, "Tesis özellikle kadınlar, gençler ve çocukların sosyal gelişimine büyük katkıda bulunacak. Mahallemizin her anlamda kalkınması için hayata geçen projeler mahallelerimizin değerini arttırıyor. Bu kompleksimiz eksikliği hissedilen birçok konuda vatandaşa hizmet sunacak. Kültürel ve sosyal faaliyetlerin icra edilebilmesi açısından tesisimiz geniş düşünülmüş bir yatırım. En kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

AKGÜL'E TEŞEKKÜR

Son yıllarda gerçekleştiren çalışmalarla Mamak'ta büyük bir değişim yaşandığını aktaran mahalle sakinleri," Başkanımız Mesut Akgül'e yaptığı çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz. Kullanım açısından oldukça güzel bir tesis mahallemize kazandırılacak. Çocuklarımız merkezlerde derslerine çalışacak. Bizler kapalı çok güzel bir pazara sahip olacağız. Mahallemiz açısından önemli bir değer. Bizler için içerisinde bütün hizmetler düşünülmüş." ifadelerini kullandı.          

İBRAHİM ETHEM ÜNAL / HABERVAKTİM


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.