Ünlü oyuncudan skandal Filistin sözleri

Ünlü oyuncudan skandal Filistin sözleri

Daha önce Türk sinemasında pek çok dizi ve filmde rol alan ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen, İsrail’in yoğun baskısı altındaki Gazzeli insanlara skandal sözler kullandı. Taşdöğen, “Bu Araplar bunu hak ediyor” dedi.

7 Ekim’den beri Filistin ve Gazze’de insanlık dışı zulüm gerçekleştiren İsrail’e karşı her yerde eylem gerçekleştirilirken, Türk dizi ve sinema oyuncusu Selahattin Taşdöğen’den çarpıcı ve skandal açıklamalar geldi. Selahattin Taşdöğen, söylediği sözlerde bölgedeki bütün olayların Türkiye’yi etkilediğine dikkat çekti. Taşdöğen, “Her türlü savaş bizim ülkemizi etkiliyor. Zaten biz 40 yıldır savaşıyoruz. Savaşın içindeyiz. Kuzeyimizde savaş var, güneyimizde bitmeyen bir savaş var” dedi.

tasdogen-1-001.jpg

“HER TÜRLÜ SAVAŞ BİZİM ÜLKEMİZİ ETKİLİYOR”

Filistin’e dair açıklamalar yapan Selahattin Taşdöğen, bölgedeki bütün olayların Türkiye’yi etkilediğine dikkat çekerek, “Her türlü savaş bizim ülkemizi etkiliyor. Zaten biz 40 yıldır savaşıyoruz. Savaşın içindeyiz. Kuzeyimizde savaş var, güneyimizde bitmeyen bir savaş var. Kan dökülmesi, güçlü tarafların güçsüzler üzerinde hegemonya kurması, hastaneleri bombalaması, çocukların, kadınların, bebeklerin ölmesi kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

tasdogen-2.jpg

“BU ARAPLAR BUNU HAK EDİYOR”

Filistin halkının gördüğü zulme karşılık açıklamalarıyla sansasyonel bir etki yaratan Taşdöğen, skandal sözleriyle dikkat çekti: “İsrail çok büyük bir suç işlemiştir. Cezasını çekmelidir. Arkasında ABD denilen ülke var. Birleşememiş bir Birleşmiş Milletler topluluğu var. Bunların hepsinin kulakları kapalı üç maymunu oynuyorlar. Çok büyük bir proje bu İsrail projesi. Orada büyük bir insanlık dramı yaşanıyor da Filistin acaba Türkiye’yi tanımış mıdır? 74 harekâtında Filistin halkı tanımadı. Yunanistan’ı tanıdılar, Rumların tarafına geçtiler. Ermenilerin tarafına geçtiler ama hiçbir zaman Türklerin arkasında olmadılar. İnsan olarak, vicdan olarak çok rahatsızım. Tabii ki orada çocuklar, bebekler katlediliyor. Hayır diyorum ama bir bakıma da bu Filistin halkı bu Araplar bunu hak ediyor.”

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.