Wickr nedir? Wickr Adnan Oktar ilişkisi nedir? Wickr Bylock’a benziyor mu?

Wickr nedir? Wickr Adnan Oktar ilişkisi nedir? Wickr Bylock’a benziyor mu?

Adnan Oktar Örgütü’nün gizli haberleşme ağının Wickr olduğu ortaya çıktı. Adnan Oktar’ın lideri olduğu örgütün kullandığı haberleşme ağının Bylock gibi olduğu ortaya çıktı. Peki, Wickr nedir? Wickr Adnan Oktar ilişkisi nedir? Wickr Bylock’a benziyor mu?

Adnan Oktar örgütünde de aynı FETÖ terör örgütünde olduğu gibi gizli bir haberleşme ağının kullanıldığı ortaya çıktı. FETÖ'de ByLock vardı, rumuzlar vardı, Adnan Oktar örgütünün de aynı taktiği uyguladığı tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 352 sayfalık Adnan Oktar örgütün yeni yapılanmasıyla ilgili yeni bir iddianame hazırlamıştı. O iddianamede 2018 yılında örgüt içinde itirafçı olan bir kişi Adnan Oktar'ın bu gizli haberleşme ağını savcılığa anlattı. O gizli haberleşme ağı ne; Wickr. Peki, Wickr nedir? Wickr Adnan Oktar ilişkisi nedir? Wickr Bylock’a benziyor mu?

wickr-2.jpg

WİCKR NEDİR?

Wickr, kuruluşların bire bir ve grup olarak mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, dosya paylaşımı, ekran paylaşımı ve daha fazlası aracılığıyla güvenli bir şekilde iş birliği yapmasına destek olan uçtan uca şifreli bir hizmet sunar. AWS Wickr, AWS ABD Doğu Bölgesinde kullanılabilir.

WİCKR ADNAN OKTAR İLİŞKİSİ NEDİR?

İtirafçı bu gizli haberleşme ağıyla ilgili önemli ayrıntılar verdi. 'Önceden WhatsApp üzerinden haberleşiyorduk, yurt dışından örgüt liderleri bize talimatlar veriyordu.' Fakat WhatsApp'ın Türkiye'de temsilcilik açmasıyla birlikte WhatsApp'ı bırakıp özel kodla, şifreyle haberleşilen bu yeni yapıya geçtiklerini söyledi.

KONUM TESPİTİ YAPILAMIYOR, IP ADRESİ BULUNAMIYOR

Bu yeni yapının bir özelliği daha varmış, onu da anlattı itirafçı. Bu ağda da hem kullanıcının konumu asla belli olmuyor. Mesajlar süreli, bir süre sonra o örgütsel talimatlar mesaj ağından siliniyor gidiyor. Ayrıca hem bilgisayarda hem cep telefonunda kullanılıyor ama asla IP numaraları dahi tespit edilemiyor. Kullanıcının izine bu sistemle ulaşmanız neredeyse imkânsız.

İtirafçının verdiği bilgiler göre bu sistemden yararlanan örgüt liderleri Meltem Daban'ın kod adının 'Cassidi Leon' olduğunu söyledi. Adnan Oktar yapılanmasını hala sürdürüyor. Yeni yapılanması deşifre oldu, avukatlarla görüştüğü tespit edildi. Adnan Oktar örgütüyle ilgili hem soruşturma hem operasyonlar devam ediyor.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.