• BIST 1.910,29
  • Altın 789.71973
  • Dolar 13.4596
  • Euro 15.2433
  • Ankara -7 °C
  • İstanbul -1 °C
  • İzmir 2 °C
  • Konya -11 °C

Fettoş ve koyunları

Muhammed Gömük

Fetullahçı Terör Örgütünün elebaşısı Fatullah GÜLEN denen adamdır. Artık bunu dünya biliyor. Peki bu elebaşının ve elebaşlığını yaptığı militanların halet-i ruhiyesi nasıldır, neden böyle akıllara ziyan çılgınlıklara teşebbüs ediyorlar, ne umuyorlar, ne buluyorlar..? Bütün bu can alıcı sorulara artık cevap vermenin vakti geldi.
Fetullahçılar, zekası geri, akılları kıt insanlardır. Bu tespiti doğrulayan çok sayıda delil ve emare mevcuttur. Örneğin meşhur bir rivayette anlatıldığı üzere elebaşı Gülen, ziyaretine gelecek şahısların telefonlarını dinleterek özel hayatları hakkında malumat topluyor ve öğrendiği hususiyetleri de ziyaretçilerinin yüzüne söylediğinde o kişiler nezdinde keramet gösterdiği sanılıyordu. Ondan sonra vay efendim mehdiydi, mesihti, kainat imamıydı… Hani şeyh uçmaz, mürit uçururmuş ya, işte tam öyle bir durum… Ama şeyh de uçmaya dünden razı!
Koyun psikolojisi malumdur. Koyun sürüsünün başı uçurumdan bile atlasa, arkasından gelen sürü de hiç düşünmeden uçurumdan atlar. Bu fetullahçı terörist takımı da tastamam bir koyun sürüsüdür. İktidarı bir türlü elde edemediği için cinnet geçiren ezik muhalefet psikolojisi içinde olanlar nasıl ki Ak Partiye oy verenleri açıkça KOYUN diye damgalıyorlarsa asıl hiç şüphesiz elebaşlarını sorgusuzca takip edip soluğu demir parmaklıklar arkasında alan aklı kıt güruhtur. İlkokul mezunu bir meczup, iki satır yazı yazmaktan aciz bir meczup, ağlaması bile sahte olan bir meczup, o kadar okul okumuş anlı şanlı saftirikleri peşinden sürükleyip duruyor… Biliyorum itiraz edeceksiniz, Fetullah GÜLEN’in kitapları var diyeceksiniz! Koyunluk yapmayınız, onların hepsi yalan! Mesela Diyanet İşleri eski Başkanı Şemsettin GÜNALTAY’ ın Zulmetten Nura adlı eserini olduğu gibi almış, adını Buhranlar Anaforunda İnsan koyarak kendi adına yayınlamıştır. Eleştirilere cevap vermeye çalışan Nil Yayınevi ise kem etmiş küm etmiş mantıklı bir izahat yapamamıştır. Eee sürüdekiler koyun olunca yalan söylemek de sahtekarlık yapmak da kolay oluyor.
Bir insanın insaniyetten çıkıp koyun olduğu nasıl anlaşılır? Çok basit! Maaşının bilmem yüzde kaçını sürekli Fetullah GÜLEN’e gönderiyorsa, üstelik bunu da haraç değil himmet sanıyorsa işte o insan kılıklı yaratık, koyunun önde gidenidir! Hem de Amerikan koyunu!

Anadolu’da kuyruğu pisliğe bulaşmış, çamura batıp çıkmış gibi kirlenmiş koyunlara “çakıldaklı” derler. Çakıldaklı koyunları Fetullahçı Terör Örgütündeki karşılığı ise rüşvet gibi, kul hakkı gibi, yalan-dolan gibi, Amerika’ya tapınma gibi kepazeliklere bulaşmış militanlardır. Ki örgüt içinde böyle olmayan da yok denecek kadar azdır. 
Çakıldaklı koyunların, yani fetullahçıların anatomisini incelemeye devam edelim: Bunlar ekseriyetle badem bıyıklı, fellah bakışlı, uyanık geçinen, ukalalığı seven, fakirlere ve gariplere karşı hep küstah takılan, zenginlere ve güçlülere ise sürekli yalakalık ve yağdanlık yapan karaktersiz kişilerdir. Bir insan müsveddesinin karakteri bozulunca hâliyle cesaret, mantıklı düşünme yetisi, akıl ve vicdan gibi erdemlerden de esir kalmıyor. Esasında koyunlarda bile bir miktar cesaret, akıl, izan, mantık, vicdan bulunabilir. Hatta bu saydıklarımızdan başka hayvanlarda bile olabilir. Ama gel gör ki fetullahçılarda bu tür erdemlerin e’si bile olmaz. Pensilvanya’daki meczup “ölün” diyecek, bunların hepsi ölecek; Pensilvanya’daki meczup uçaklara binin vatandaşı bombalayın diyecek, bunlar hiç sorgulamaksızın denileni yapacak… Oysaki Allah bunlara vatan hainliği yapmayın, din düşmanlığı yapmayın, peygambere itaat edin ki bana itaat etmiş olun, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin, zina yapmayın, hırsızlık yapmayın, kul hakkı yemeyin diye emrediyor… Onları yapan yok! Ama Pensilvanya’daki meczup iki gözyaşı döküp zırıldayınca hemen emir telakki edip teyakkuza geçiyorlar. Ondan sonra da Allah’ın şamarı inip de kodesi boylayınca aman insan haklarıydı, aman adil yargılanmaydı, aman demokrasiydi diye yalvarmaya, ayaklara kapanmaya başlıyorlar.
Ancak bu fetullahçı koyun sürüsü o kadar zeka yoksunu yaratıklardır ki mapushane damlarında bile zevzekliğe ve gerzekliğe devam ediyorlar. Neymiş efendim, güya birisi rüyasında Hz. Muhammed’i görmüş de O da onlarla birlikteymiş de Hillay Clinton Başkan olacakmış da onları kurtaracakmış da… halen kurtarıcıları Hillary bekliyorlar. İpe sapa gelmez bir yığın avanaklık hikayesi!
Ey güzel Allah’ım, insan kullarından “akıl” denen nimeti alma lütfen… Yoksa fetullahçılar örneğinde de görüldüğü üzere hayvandan bile aşağı mertebelere düşüveriyorlar. Yazık! Yeni bir yazıda görüşmek dileğiyle…
 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Gazete İlk Sayfa | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (312) 311 53 73