• BIST 1.910,29
  • Altın 789.77078
  • Dolar 13.4593
  • Euro 15.2288
  • Ankara -7 °C
  • İstanbul -1 °C
  • İzmir 2 °C
  • Konya -11 °C

Fetullahçı Terörün Yeni Planları

Muhammed Gömük

Bu yazımda, Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu olan, Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneğimizin (TAY-DER) yaptığı istişare toplantılarında Fetö ye ilişkin tespitlerimize yer vermek istedim.
1) Fetullah GÜLEN, Türkiye’ye iade edilmeyeceğine dâir ABD yönetiminden kesin teminat almış bulunmaktadır.
2) Fetullah GÜLEN’in gündeminde başka bir ülkeye gönderilme şıkkı bulunmamaktadır. Bütün planları ABD’de ölene dek yaşamak üzerinedir.
3) Fetullah GÜLEN ekibi, es kaza yurtdışına çıkarılacak olurlarsa bir B Planına sahiptirler. Bu planda yer alan ülke Arjantin ya da Brezilya değil Güney Afrika Cumhuriyeti’dir. Ancak Güney Afrika Cumhuriyeti ile henüz ayrıntılı temaslar yapılmamış, sadece zemin yoklanmış; bu ön görüşmeler ise CIA görevlisi ABD vatandaşları eliyle 2016 yılı sonlarında yürütülmüştür.
4) FETÖ, Türkiye’deki planını Cumhurbaşkanımızı şehit etmek üzere kurgulamaktadır. Bu plan, Cumhurbaşkanımızın koruma ekibindeki kripto polislerin son operasyonlarda tasfiye edilmesi ile sekteye uğrasa da aynı minvalde çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalarda kullanılacak FETÖ’cü tetikçiler ise FETÖ’de söz sahibi alaturka simalar tarafından değil bizzat Türkiye’deki CIA ajanları tarafından yönlendirilmektedir. Bu tespit çok önemlidir. Türkiye’deki CIA faaliyetlerinin çok iyi takip edilmesi ve CIA ajanlarının sadece ABD Büyükelçiliğine girip çıkan tipik şahsiyetler üzerinden değil; gazeteci, iş adamı, yazar, bilim adamı gibi maskeli ajanlar üzerinden yapılması gerekmektedir. Unutulmamalı ki CIA, masonik yapılanmalarla, Lionscularından Rotaryenlerine, Tapınak Şövalyelerinden Tovistock mensuplarına kadar geniş bir yelpazedeki etkili kişilerle işbirliği içinde çalışmaktadır. Bunlardan da Türkiye’de bolca bulunmaktadır. Sosyal medya paylaşımlarımızı takip edenler bu gibi özel klikler ve kişilikler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacaklardır. Yine bu minvalde son olarak Denizli Cumhuriyet Başsavcısı suikasti tamamen CIA işidir.
5) FETÖ, meslekten ihraç edilen ve/veya çeşitli FETÖ davalarında yargılanmaya başlanan FETÖ elemanlarını defterden silmiştir. Bunlara ve ailelerine bir süre daha maddi yardım yapıldıktan sonra daha fazla ilgi gösterilmeyecek, kendi hallerine bırakılacaklardır.
6) FETÖ, kendisine karşı mücadele eden yerli unsurlara karşı uluslararası sahada pres yapmak üzere hukuki hazırlık yapmakta; düğmeye basmak için en uygun siyasi zemini beklemektedir. FETÖ aleyhine mücadele veren herkes, CIA tekniği ile özel olarak dosyalanmaktadır. CIA tekniği; kişinin kimlik bilgilerinin yanı sıra özel hayatından sağlık bilgilerine, içtimai hayatından fiziki bilgilerine kadar geniş bir konsepti kapsamakta ve hedef kişinin zaaflarını tespit odaklı çalışmaktadır.
7) FETÖ, her ne kadar tüm düşman ülkelerin gizli servislerince kullanılmaya uygun bir taşeron istihbarat örgütü olsa da son zamanlarda bu kullanım CIA’nın tekeline geçmiş; BND, SVR, MI6 gibi servislerin etkinliği kırılmıştır.
8) Fetullah GÜLEN’in ölmesi durumunda FETÖ tarihe gömülecektir. Ne örgütün ne de ABD’li yetkililerin “ikinci adam” konusunda etkili bir çalışması ve hazırlığı yoktur. ABD böyle bir durumda başka projeleri gün yüzüne çıkarmayı hedeflemektedir. Fetullahçı Terör Örgütünün ömrü, Fetullah GÜLEN’in ömrü kadar olacaktır. Devreye sokulması planlanan projeler arasında benzer nitelikte başkaca cemaatlerin kullanılarak bir dizi dini buhran oluşturma çalışması ağır basmaktadır.
9) ABD, Türkiye’yi sarsmanın ve yok etmenin en tesirli yolu olarak İslami yaşantının ülkede yok edilmesini, İslamiyet’in gözden düşürülmesini ve özellikle de Kürt unsurlar arasında muhafazakarlıktan ateizme dönüşmeyi amaçlamaktadır. ABD’nin Türkiye’de gördüğü en büyük tehdit İslamiyet’tir. Bu tehdide karşı da sadece FETÖ’yü değil; LGBT’sinden Kadiri-Galibi Kuşçuoğlu Tarikatına kadar geniş bir yelpazede irtibatlı olduğu unsurları kullanmayı planlamaktadır. Her unsurun kendine göre bir kullanılma sistematiği olacak; FETÖ benzeri –sızma ve uzun yıllar pusuya yatma gibi- taktikleri kullanmakta ısrar edilmeyecektir.
10) ABD, FETÖ’yü Türk Ordusu yıpratmak maksatlı da etkin olarak kullanmış ve başarılı olmuştur. Şu anda ABD’lilerin Türkiye’de en yakından takip ettiği kurum Türk Silahlı Kuvvetleri olup bu gücün milli-muhafazakar ve NATO karşıtı bir güç olmaması için ellerinden gelen her türlü planı devreye sokmakta kararlıdırlar. Şu anda dahi Türk Ordusu içinden NATO’daki Amerikalı komutanlara bilgi sızdıran ciddi bir FETÖ’cü kitle vardır. Özellikle yarbay rütbesindekiler arasında FETÖ’cüler önemli bir yekün tutmaktadır.
Söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Her bildiğimizi söyleyemeyeceğimiz hususunda bize hak vereceğinizi düşünüyoruz. Kendisine hakkıyla tevekkül edenlerin tek dostu olan Allahü Teala; dinimiz, devletimiz, milletimiz aleyhinde tuzak kuranları kendi kazdıkları kuyuya düşürsün. Amin.

Muhammed GÖMÜK
TAY-DER Bakanı
18/05/2017
 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Gazete İlk Sayfa | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (312) 311 53 73