Sinan Oğan’ın adaylığı ve Türk Milliyetçileri

Seçim takviminin hızla ilerlediği bu günlerde, üç seçimdir ülkücü aday olmadığı için kendini seçeneksiz hisseden milliyetçi-ülkücü seçmen, geçtiğimiz günlerde Dr. Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Adaylığını ilan etmesiyle büyük ölçüde rahatladı. Eminim ki Sinan Oğan’ın bu fedakarlığı ülkücü hareketin belleğinde unutulmayacaktır.

Seçim, 2.tura kaldığı takdirde gözlerin HDP’ye çevrileceğinin sinyalini alan milliyetçi seçmen, Sinan Oğan’ın adaylığına güçlü destek vererek, iktidar olacak kanadın HDP’yi değil vatanseverleri dikkate alması gerektiğini vurgulamak istiyor.

HDP’nin ve Kandil’in değil de Türk Milliyetçilerinin, Ülkücülerin 2. Turda söz sahibi olabilmesi için, Türkiye’mizin geleceğini bölücülerin eline bırakmamak adına

SİNAN OĞAN’IN ADAYLIĞI HAYIRLI OLSUN!

Türk Milliyetçilerinin Adayı Sinan Oğan kimdir?

Iğdır’ın Melekli Beldesi’nde 1967 yılında dünyaya geldi. Çiftçi bir ailenin en küçük çocuğuydu. Çocukluğu Aras’ın kıyısında Türk dünyası hasretiyle geçti.

İlk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamlayan Oğan, zor şartlarda hem çobanlık yapıp, hem çeşitli işlerde çalışıp hem de temel eğitimini Iğdır’da tamamladı.

1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 2009 yılında, Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden doktora derecesini aldı.

Ebulfez Elçibey ile ilk görüşmesini Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği dağılmadan gerçekleştiren Oğan, Azerbaycan’ın bağımsızlığı sonrasında bir süre Elçibey’in Cumhurbaşkanlığı ofisinde çalıştı.

1992 ile 2000 yılları arasında Azerbaycan’da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde Dekan Vekilliği ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Aynı dönem TİKA Azerbaycan temsilciliği görevini de eş zamanlı yürüttü.

Günümüzde ülkemizin en önemli stratejik analiz ve düşünce kuruluşlarından birisi olan TÜRKSAM’ı 2004 yılında kurdu ve kurumun başkanı olarak ekranlarda yer almayı sürdürdü. Kurum bünyesinde halen ekonomi, dış ilişkiler ve güvenlik sorunlarına dair ulusal düzeyde etkisi bulunan araştırma çalışmalarına devam edilmektedir.

2011 tarihinde memleketi Iğdır’dan MHP milletvekili adayı gösterildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2011 yılı seçimlerinde birinci olduğu tek ilden vekil seçilerek meclise girdi.

2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adaylığını açıkladı. Sonrasında herhangi bir partiye geçiş yapmadı, yeni bir parti de kurmadı.

2023 yılında Türk Milliyetçilerinin Adayı olarak Cumhurbaşkanı Adaylığını ilan etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.