Ali İLKBAHAR

Ali İLKBAHAR

Dip dalga

Dip dalga

Saygılı, huzurlu çok yüksek katılımlı seçimden herkes çok memnun oldu. Gece yarısında doğru sonuçlar ortaya çıkmaya başladı.

Sokaklarda caddelerde bir hareket başladı. Gece yarısından sonra bayrağını alan ikişer üçer gruplar yollara döküldüler. Sevinçler heyecanlar gönüllerin sıcaklığı yolları, meydanları ısıtmaya başladı. Şerefli bayrağımız ellerde dalgalanırken, zaferin ve barışın sembolü caddelerden meydanlara, meydanlardan şehirlere, şehirlerden ülkelere, ülkelerden kıtalara yayıldı.

Bu sadece bir kutlama değil, ellerinde kıymetli bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün işareti dünyaya yayılmış, meydanlarda ellerinde sallayarak zaferi kutluyorlar.

Bu sadece bir seçim kutlaması değil milyonlarca metrekare atalarımızın topraklarında şehitlerimizin sembolik manevi katılımları meydanlarda kutlu yürüyüşün sevinci.

Asırlardır unutulmayan atalarımın destanları bizimle olduğunun işareti. Derin dip dalgasının gelişinin müjdesi. Aynı gece bütün dünyadaki ülkelerin alanlarda kutlamaların olması.

1453’te karanlıkları kaldıran, insanları aydınlığa çıkaran yeni çağın başlangıcının sıcaklığı.

Osmanlı yağmalandığında, İstanbul’un işgalinde emperyalistlere karşı koyma, milli mücadelenin ilk kıvılcımları.

Sütçü İmam, Fevzi ÇAKMAK, Mehmet Akif, Nezahat Onbaşı gibi yüzlercesi düşmana karşı milli mücadele başlangıcının dünyaya ilanının sesi.

Dip dalga yeniden dirilişimizin varoluşumuzun yola çıkıp, yola devam destanı.

Haklının hakim olma yolundaki kutlu yürüyüşü. Mazlumların, çaresizlerin, yetimlerin yalnız olmadığının, gözyaşlarının silineceği haklı dirilişin ayak sesleri.

Camileri yıkan, kurşunlayan, Kur’an’ları yakan, ilim ve aydınlığa karşı emperyalistlere dur sesi.

İnsanlığın, huzurun, barışın, kardeşliğin yeniden inşası.

Dip dalga ile dedelerinden duydukları tarihten öğrendikleri Türk ve müslüman devletlerin güçlü sesi o günkü gibi bugün de Türkiye’den beklenen arzu ve isteğin ayak sesleri.

Dip dalga hesaplara alınmayan mazlumların sadece sömürülen emperyalistlerin sömürmesinden kurtulacağı adil hakça yeni bir dünya bekleyenlerin yalvarış duaları.

Şükrün, kulluğun huzur mevsiminde yeşerme gayreti.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR